ADÜ Basketbolda Zirvede

  • sokerehber
  • 25 Nisan 2018
  • Yorumlar Kapalı

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ BASKETBOLDA ZİRVEDE!

Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’te bahar etabının ikinci ayağı tamamlandı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen Basketbol 1. Lig Karşılaşmaları’nda erkeklerde; Adnan Menderes Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi; kadınlarda ise Adnan Menderes Üniversitesi Süper Lig’e Yükselme müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Badminton Şampiyonası takım sıralamasında ise Erzincan Üniversitesi zirvede yer alırken onu Uludağ Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi takip etti.

Koç Holding’in üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlence ile buluşturduğu, Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest, bahar etabıyla üniversiteli sporcuların nefes kesen mücadelesine sahne olmayı sürdürüyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 26 bin üniversiteli sporcunun yarıştığı Koç Spor Fest’in müzik ayağında bu yıl da Şebnem Ferah yer alıyor.

Yeni albümü “Parmak İzi”ni ilk defa seslendiren Şebnem Ferah ile birlikte Doğukan Manço da DJ performansı ile üniversitelilerle buluşmaya devam ediyor. Koç Spor Fest programına bu yıl eklenen seminerler dizisi “KSF Talks” kapsamında ise Adnan Menderes Üniversitesi’nde,Koç Topluluğu Enerji Grubu Markaları Aygaz – Opet – Tüpraş’ın katkıları ile düzenlenen “Yeni Dünya, Yeni Tüketici ve Yeni Şirket” panelinde öğrencilerle bir araya gelen bilişim ve teknoloji yazarı Serdar Kuzuloğlu ilgiyle karşılandı.

Basketbolda hem erkeklerde hem de kadınlarda Adnan Menderes Üniversitesi birinci oldu.

Koç Spor Fest kapsamında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen Basketbol 1.Lig Karşılaşmaları’nda erkeklerde; Adnan Menderes Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi; kadınlarda ise Adnan Menderes Üniversitesi Süper Lig’e Yükselme müsabakalarına katılmayahak kazandı. Kadınlarda ikinciliği Ege Üniversitesi elde ederken, Bartın Üniversitesi üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde A grubunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ikinciliği, Selçuk Üniversitesi üçüncülüğü elde ederken; B grubunda ise İzmir Ekonomi Üniversitesi ikinciliği, Pamukkale Üniversitesi üçüncülüğü elde etti.

Erzincan Üniversitesi Badminton Şampiyonası’nda zirveye adını yazdırdı

Koç Spor Fest’in Aydın finalleri kapsamında düzenlenen Badminton Şampiyonası’na 11 takım katıldı. Kadınlarda Erzincan Üniversitesi’nden İlayda Özelgül’ün şampiyonluğuyla sonuçlanan maçlarda yine aynı üniversiteden Dilara Subaşı ikinci, Uludağ Üniversitesi’nden Ayşin Yeşil ise üçüncü oldu. Erkeklerde ise Erzincan Üniversitesi’nden Muhammet Ali Kurt altın madalyanın sahibi olurken, Marmara Üniversitesi’nden Ramazan Tekdemir gümüş, Erzincan Üniversitesi’nden Murathan Eken ise bronz madalyanın sahibi oldu. Bireysel performanslar sonucu belirlenen takım sıralamasında ise Erzincan Üniversitesi zirvede yer alırken onu Uludağ Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi takip etti.

2018 KOÇ SPOR FEST ROTASI:

16-17 Nisan 2018, Antalya Akdeniz Üniversitesi
Voleybol, Okçuluk Müsabakaları
19-20 Nisan 2018, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Basketbol, Badminton Müsabakaları
24 Nisan 2018, Balıkesir Üniversitesi
Salon Futbolu, Triatlon, Briç Müsabakaları
26-27 Nisan 2018, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Basketbol, Oryantiring, Frizbi Müsabakaları
30 Nisan 2018, Ordu Üniversitesi
Hentbol Müsabakaları
3-4 Mayıs 2018, Elazığ Fırat Üniversitesi
Voleybol Yükselme Grubu Maçları, Karate Müsabakaları
7-8 Mayıs 2018, Adana Çukurova Üniversitesi
Yüzme, Atletizm, Jimnastik, Masa Tenisi, Voleybol, Hentbol, Futbol, Basketbol, Dağ Bisikleti, Spor Tırmanışı, Açık Yüzme Yarışı Şampiyonaları

KOÇ SPOR FEST HAKKINDA:

Geride kalan 12 yılda 35 şehirde 36 üniversiteye gidildi, toplam 118 bin kilometre yol kat edildi.
Bugüne kadar gerçekleştirilen 105 festivalde sahada 4 milyon, sosyal medyada ise 12 milyondan fazla gence ulaşıldı.
220 binden fazla sporcu Koç Spor Fest’e katıldı.
2 milyona yakın kişi konserlere, 500 binden fazla kişi de müsabaka ve etkinliklere izleyici olarak katıldı.
İlk senesinde üniversite spor oyunlarında branş sayısı 12 iken, son yıllarda bu sayı 57’ye yükseldi.
400 tedarikçi ve 250 kişiden oluşan saha ekibiyle dev bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Ekipte üniversiteli gençler de istihdam ediliyor.
Spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest kapsamında yıl boyunca devam edecek müsabakalara 26 bine yakın sporcunun katılması beklenirken, bu yıl Adana’da 11 branşta gerçekleştirilecek büyük final müsabakalarında ise 5.000’i aşkın sporcu yarışacak.
Koç Topluluğu Şirketleri Arçelik, Aygaz, Beko, Ford, Ford Otosan, Ford Trucks, Koçtaş, Opet, Setur, Tüpraş, Bilkom, Grundig, Tat, Sek, Tanı, Avis, Fiat ve Yapı Kredi de düzenledikleri çeşitli etkinliklerle Koç Spor Fest’e destek veriyor.
Proje çerçevesinde UNWomen, Turmepa, Çevko, Toplum Gönüllüleri Vakfı, HeForShe gibi birçok sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapılarak sahada öğrencilere sosyal sorumluluk odağında farklı içerikler de sunuluyor.
Festival kapsamında bu sene 7 farklı şehirde, Koç Topluluğu üst düzey yöneticilerinin ve alanında uzman isimlerin, üniversite gençliği ile bir araya geleceği “KSF Talks” isimli seminer ve paneller serisi düzenlenmektedir.

Geri «
İleri »