ADÜ’DEN TATKİBAT

  • sokerehber
  • 8 Kasım 2012
  • 0

 Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 3 boyunca devam eden afet tatbikatı başarıyla tamamlandı.

Aydın’da oluşabilecek afetler karşısında hazırlıklı olabilmek ve bu konuda gerek halkın gerekse kurumların farkındalığı artırmak amacıyla 31 Ekim-2 Kasım 2012 tarihleri arasında ADÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde İl Afet Tatbikatı düzenlendi.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) çalışanları ve ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin ortak çalışması olan deprem tatbikatı hazırlıklarına Ağustos ayı içerisinde başlanmıştı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından tatbikat çalışmaları 31 Ekim sabahı UMKE ekiplerinin ADÜ Merkez Kampusuna gelerek çadır kurması ile hayata geçildi. Eş zamanlı olarak ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi, hastanenin sekizinci katında iniş sistemlerini gözden geçirdi ve provalarını yaptı. Öğleden sonra teorik eğitim ve akşam sinema etkinliği düzenlendi. ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 3 gün boyunca devam eden afet tatbikatı başarıyla tamamlandı.

Tatbikat hakkında bilgiler veren ADÜ Tıp Fakültesi Acil Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mücahit Avcil, “Gelişmiş tüm ülkelerde olduğu gibi afetlere hazırlık tüm kurumlarımızda üzerine düşülmesi gereken bir konudur. ADÜ Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimimiz Doç. Dr. Mustafa Oğurlu ve hastane yönetimimiz bu fikirlerin ortaya çıkışında ve diğer safhalarında verdikleri sayısız destekle hem hastanemiz hem de ilimiz için son derece önemli bir hazırlığın yapılmasını sağlamışlardır” diyerek sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm bireylerin bu hazırlıklar konusunda ilgili ve duyarlı olmaları noktasına dikkat çekti.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın