AKP VEKİLLERİ EĞİTİM YATIRIMLARI İLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

  • sokerehber
  • 7 Ocak 2013
  • 0

AK Parti Aydın Milletvekillerim Mehmet Erdem, Semiha Öyüş ve Gültekin Kılınç 2013 yılı eğitim yatırımları ile ilgili Aydın İl Milli Eğitim Müdürülüğü’nde bir araya gelip Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’den 2013 eğitim yatırımları ve yapılacak okullarla ilgili brifing aldılar. 2013 yılında ilkokul ve ortaokul olmak üzere 21 projede 440 derslik yapılacağını belirten Aydın Milli Eğitim Müdürü Töre, onarım ve tadilatlarla birlikte 2013 yılında ilk ve orta okullar için 35 milyon 50 bin TL ödenek tahsis edildiğini belirtti. 
Aydın’da geçen yıl sadece okulların bakım ve onarımı için 7 milyon 789 bin 683 TL kaynak kullanıldığını ve eğitim yatırımlarının her geçen arttığını belirten Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, hedeflerinin Aydın’da en iyi şartlarda en modern eğitim hizmeti sunmak olduğunu belirtti.

“KAMPUS PROJESİNİ ÖNEMSİYORUZ”

2013 yılı yatırım ve ödeneklerin neredeyse tamamının ilk ve ortaokul yapım ve onarımına ayrıldığını ve Aydın’da Milli Eğitim Bakanlığı’nca liseler için ‘Kampus Projesi ‘ olduğunu belirten Milletvekili Mehmet Erdem “Geçen yıl eğitim yatırımlarında yaklaşık 5 kat bir artış olmuştu. Bu yıl geçen yıldan daha fazla eğitim yatırımı yapmayı hedefliyoruz. 2013 yılında 21 okul yapımı ve 87 mevcut okul onarımı için yapılan projeler kapsamında 35 milyon 50 Bin TL eğitim yatırımı yapılacak. Bakanlık tarafından Aydın’da liseleri için Kampus Projesi uygulaması için çalışmalar yapılıyor. Kampus projesi hayata geçtiğinde Aydın’ın uzun yıllar okul sorunu yaşamayacağını ve öğrencilerimizin daha iyi şartlarda tüm imkan ve olanaklara sahip olarak yetişeceğine inanıyoruz” dedi.

Aydın’a 2012 yılında eğitim alanında son 5 yılda yalpan hizmetlerin toplamı kadar yatırım yapıldığını belirten AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, “İnsana ve özellikle geleceğin teminatı gençlerimizin eğitimi için ne kadar yatırım yapsak azdır. İl ve ilçelerimizde okullarımızın her türlü sorununu çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitim sektöründe fedakarca çalışıp geleceğimizin teminatı gençlerimizi en iyi şekilde yetişmesine gayret gösteren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Milletvekilleri aldıkları brifingin ardından, eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ettiler.


Geri «
İleri »

Bir cevap yazın