AKP’DEN VERYANSIN

  • sokerehber
  • 17 Şubat 2013
  • 0

 AK Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten, “Doğru ve gerçekleri anlatarak sadece hizmetleriyle iktidara gelmek AK Parti’nin meziyetidir” dedi.

AK Parti Aydın Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Samiha Öyüş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten ve AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Danışma meclisi divanı Gökhan Ökten, İbrahim Gündeş, Ahmet Nohutçu, Mustafa Tolon ve Hatice Kozalı’dan oluştu.

Danışma meclisi toplantısının açılışında konuşan Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten, yönetim olarak 1 yılı geride bırakmak üzere olduklarını söyledi. Geçen dönemde AK Parti’ye yakışır ve AK Parti’nin çalışkanlığı içerisinde projeler üretmeye çalıştıklarını belirten Ökten, “Aydın’ın büyükşehir olmasıyla birlikte köy muhtarlarımızı da dahil ederek muhtarlarımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz. Son toplantımızda özellikle mahalle muhtarları ‘4 yıldır belediyeyle görüşemediklerini ve ilçelerden muhtarlar getirilirken kendilerinin belediyeye ulaşmakta sıkıntı yaşadıklarını’ ifade ettiler. Teşkilatımız bünyesinde Seçim, Engelliler ve Yaşlı Koordinasyon Merkezleri oluşumu tamamladık. İnşallah merkezlerimiz faydalı işlere imza atacaklar. Seçimlere az bir zaman kaldı. Seçim Koordinasyon Merkezi’mizle ortak bir çalışma programı hazırlayarak başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Bir an önce seçim zamanı gelsin istiyorum. Şimdiden bir heyecan içerisindeyim. Birlikte alanlara inip Aydın Büyükşehir Belediyesini kazanacağımıza eminim. Bugün bir seçim olsa seçimi kazanmakta en iddialı parti, AK Parti’dir. Doğru ve gerçekleri anlatarak sadece hizmetleriyle iktidara gelmek AK Parti’nin meziyetidir. Bunun için AK Parti girdiği her seçimden oyunu artırarak zaferle çıkıyor” diye konuştu.

“HİZMETLERİ ENGELEYEN ASIL KENDİSİDİR”

Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun “AK Parti Merkez İlçe Başkanı hizmetlerimizi engelliyor” açıklamalarına atıfta bulunan Ökten, “Sayın Başkan, Aydın merkezin 56 köyünün çöpünü toplama ve bazı hizmetlerin sözünü verdi. Kendisine bu imkanı veren yine AK Parti’nin çıkardığı yasadır. AK Parti, hangi siyasi parti yaparsa yapsın halkın hayrına hizmetlerin önüne hiçbir zaman engellemedi ve asla engellemez. Hele ben bir Merkez İlçe Başkanı olarak böyle bir şeye asla tenezzül etmem. Sayın Başkanın bu açıklamaları samimi değil. Esasen hizmetleri engelleyen veya gecikmesine neden olan Sayın Çerçioğlu’nun kendisidir” diye konuştu.

“OSMAN AYDIN, CHP’NİN AYNASIDIR”

CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın’ın “Darbe yapacak komutan kalmadı. Kurtulmanın tek çaresi sandıktır” sözlerine de göndermede bulunan Ökten, şunları söyledi: “Ben kendisine teşekkür ediyorum. CHP zihniyetinin ne olduğunu apaçık ve alenen bize gösterdi. Bu aslında malumun ilanıdır. Kurtuluşun sandıkta olduğunu fark etmesi olumlu bir gelişme. Kendisi de seçimle geldi. Seçilmiş birisi olarak demokrasiye ve seçmenlere inanmıyorsa dönüp düşünmesi lazım. Sandıktan istediğimiz sonuç çıkmazsa eleştirme dönemleri geride kaldı. Sandıkta İnşallah bu zihniyetten kurtulacağız”

“SİYASETÇİLER OLARAK BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ”

Toplantıda son gelişmeler ve Aydın’a kazandırılan yatırımlardan söz eden Mehmet Erdem de, çiftçilerin merakla beklediği su pompalarına sayaç bağlanması ile ilgili sorunun çözüldüğünü müjdeledi. Aydın Müftüsü ile birlikte Ankara’da görüşmelerde bulunduklarını anımsatan Erdem, “Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Aydın’da devam eden külliye ve cami inşaatı için 500 bin TL ödenek aldık. Bize projenin en kısa sürede tamamlanması için imkanlar ölçüsünde desteğin devam edeceği ifade edildi. Çevreyolunda çalışmalar ve kamulaştırma devam ediyor. Adliye binası için kentin en ölü noktasında ve dışarıdan gelenler için ulaşımın zor olduğu Kemer’de bir alan gösterilmişti. Bizim bu konuda tereddütlerimiz vardı. Birkaç alternatifimiz var ama Serçeköy’deki Hazineye ait alana bu projenin yapılması için çalışmalar devam ediyor. Burası hem anayol hem de çevre yolu ulaşımı için gayet iyi bir konumda. Aydın Belediyesi, 2 yıldır SGK binasını engellemeye çalışıyor. Yoksa şimdiye kadar kurdeleyi kesmiş olurduk. Kaynak ve proje orda bekliyor. Buna karşın engelleme çalışmaları halen devam ediyor. Aydın’daki siyasetçiler olarak halka hizmet noktasında bir birimize destek olmalıyız. Belediye binası ve otogar projesi İller Bankası’ndan alınan kredi ile yapılıyor. Valiliğimizde otogar projesinde destek verdi. Eskiden olduğu gibi biz bu projeleri engelleme gayreti içerisinde olabilirdik ama böyle bir yaklaşımda asla olmadık. Belediyenin SGK binasını engelleme çabalarını manidar buluyorum” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın