Almanya’nın En İyi 100 Listesinde Bir Türk Şirketi

  • sokerehber
  • 3 Nisan 2017
  • 0

En son, bu serinin ilgi çeken renkli ürünlerinden olan Boccaporto Almanya’da belirlenen en iyi 100 tasarım arasına girerek önemli bir başarı yakaladı. Böylece ofislere yönelik elektronik aletlerden mobilyalara kadar farklı kategorilerden markaların arasında yer alan Koleksiyon ayrıca bu listedeki tek Türk markası olarak dikkat çekti.

Finanstan eğitime kadar çok sayıda sektöre özel, yarının çalışma kültürünü şekillendirecek tasarımlar sunan Koleksiyon, ‘Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı’ teması altında sunduğu ürünlerle dünyanın farklı bölgelerine açılmaya, başarılar elde etmeye devam ediyor.

Daha önce AIT 2016’da “Innovation Award” ile ödüllendirilen oturma ve çalışma ünitesi Boccaporto, bu kez Almanya’nın önemli yayınlarından “Dasbüro” tarafından en iyi 100 tasarım listesine seçildi.

Ofiste Ses Geçirmeyen Özel Bir Liman

İtalyan tasarım ofisi Métrica imzası taşıyan Boccaporto, açık alanlara yönelik geliştirilmiş bir oturma ve çalışma ünitesi olarak öne çıkıyor. Çevre ile iletişimi çalışmak için ideal düzeye taşıyan Boccaporto, tek veya en fazla 3 kişiyi ağırlayabilecek iki farklı modele sahip. Ses geçirmeyen özel dış yüzeyi sayesinde mekan içinde mekan yaratan tasarım, böylece ortak çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan bireysel konsantrasyonun güçlendirilmesini sağlıyor.

Boccaporto, aynı zamanda iç bölümünde kullanılan LED aydınlatma, enerji ve güç donanımı sayesinde kütüphane, havaalanı gibi kalabalık alanlarda çalışmak için uygun ortamı kullanıcısına sağlıyor. Tüm bu özellikleriyle Boccaporto, özellikle açık ofislerde ve ortak alanlarda sığınılabilecek bir liman olma niteliği taşıyor.

Koleksiyon Hakkında;

Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu kapasitesi ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak İngiltere’den New York’a dünyanın 20’yi aşkın uluslararası noktasında faaliyet göstermektedir. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir. Ev mobilyasındaki yeni yaşam alanı kurgusu ile de dikkat çeken Koleksiyon hakkında detaylı bilgiye www.koleksiyon.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın