Anestezi Hakkında Merak Edilenler Konuşuldu

  • sokerehber
  • 30 Nisan 2018
  • Yorumlar Kapalı

Anestezi Hakkında Merak Edilenler konulu Hasta Okulu, Adnan Menderes Üniversitesi AİSYEM Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feray Gürsoy’un sunumuyla gerçekleşen eğitime, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Kapçı, Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Ayhan Aköz, Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Kurtulmuş, Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Halil Erdoğdu, Hasta Okulu Projesini başlatan Doç. Dr. Sinem Sarı Öztürk, Hastane Müdür Yardımcıları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Prof. Dr. Feray Gürsoy; ‘Anestezi Nedir?, Anestezist Kimdir?, Ne yapar?’ gibi soruları cevaplandırdığı sunumunda, ameliyat öncesi yapılan değerlendirme, genel anestezi, bölgesel anestezi, anestezi uygulanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler ve hangi durumlarda uygulanamayacağı konularında ayrıntılı bilgi verdi.

Dinleyicilerin aktif katılımıyla gerçekleşen toplantıda vatandaşlar da soru cevap bölümü ile merak ettikleri sorulara yanıt aradılar.

Geri «
İleri »