hd porno

AYDINDA KPSS SORUNSUZ TAMAMLANDI

  • Alptekin Çınar
  • 23 Eylül 2012
  • 0

  Türkiye genelinde 2 milyon 789 bin adayın katıldığı ve iki günde gerçekleşen olan Ortaöğretim ve Ön Lisans Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), Aydın’da sorunsuz tamamlandı.

Ösym tarafından 159 il ve ilçe merkezinde ve Lefkoşa’da yapılan KPSS’de dün ön lisans mezunları ve bugün ise ortaöğretim düzeyindeki adaylar devlet memuru olabilmek için yarıştı. Ön lisans düzeyinde 743 bin 570 ve ortaöğretim düzeyinde ise 2 milyon 45 bin 962 aday olmak üzere toplam 2 milyon 789 bin 532 adayın girdiği sınavda Aydın’da Aydın merkez, Nazilli ve Söke olmak üzere üç ayrı sınav merkezinde binlerce aday ter döktü.

Nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında TC Kimlik Numarası, fotoğrafı veya soğuk damga bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nce bazı Nüfus Müdürlükleri saat 07.00-09.40 arası açık tutuldu.

Saat 09.30’da başlayan sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden toplam 120 soru için 120 dakika süre verildi. Devlet memuru olmak isteyen ön lisans ve ortaöğretim mezunu adaylar sınav salonlarında, yakınları ise sınav merkezlerinin önünde ter döktü. Sınavda geniş önlemler alınırken, güvenlik görevlileri memur adaylarının anahtarlarını ve bozuk paralarını dahi sınav salonlarına almadı. Sınavdan çıkan adaylar sorularının çalışanlar için kolay olduğunu, çalışmayanlar için ise zor olduğunu kaydetti.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir