AYDINDA OPERASYON

  • sokerehber
  • 10 Ekim 2012
  • 0

Aydın’da otoparka emanet edilen hacizli araçlar üzerinden haksız kazanç elde ettikleri iddia edilen 11 kişilik bir suç örgütü çökertildi. 
Edinilen bilgiye göre; Aydın’da otoparka emanet edilen hacizli araçların parçalarını sökerek ihaleden değerinin altında bir fiyata kendileri satın alan ve daha sonra parçaları monte ederek araçları yüksek bedelle satıp haksız kazanç elde ettikleri öne sürülen suç örgütüne yönelik 1 yılı aşkın süredir teknik ve fiziki takibini sürdüren Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına hız verdi. Soruşturma kapsamında daha önce müdahale edilen farklı olayların ardından son olarak ihaleyle 8 bin TL’ye satın alınan araçla ilgili şikayeti değerlendiren Aydın KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, araçta yaptığı incelemede bir çok motor aksamının yerinde olmadığını tespit etti.

Aynı operasyon kapsamında 23 Şubat’ta gözaltına alınıp serbest bırakılan N.Y’ye (62) ait otoparkta yapılan aramada, söz konusu araçtan söküldüğü ileri sürülen araç parçaları ele geçirildi. Olayla ilgili olarak otopark sahibi N.Y., oğulları M.Y. (28) ve İ.Y. (25) ile A.İ. (47), A.D., R.G., N.A., M.Ö., N.İ., Y.T. ve A.Y. isimli 11 kişi gözaltına alındı.

Aydın KOM Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan 11 şüpheli ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘İhaleye fesat karıştırmak’, ‘Sahtecilik’, ‘Yaralama’ ve Tehdit’ suçlarına karıştıkları iddiasıyla Aydın Adliyesi’ne sevk edildi. Sorguları tamamlanan A.D., R.G., N.A., M.Ö., N.İ., Y.T. ve A.Y. isimli şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. N.Y., M.Y., İ.Y. ve A.İ’nin sorgularının devam ettiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın