Aydın’lı Fırın Çalışanları Hijyen Eğitimi Aldı

  • Alptekin Çınar
  • 13 Kasım 2017
  • 0

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Aydın Tatlıcı, Şekerci ve Fırıncılar Odası tarafından 648 kişiye hijyen eğitimi verildi.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Türk Gıda Kodeksi, Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği Ek.2-10. Maddesinin “Gıda işletmecileri sorumluluk alanları ile ilgili çalıştırdıkları personelin gıda hijyeni ile ilgili konularda eğitilmelerini sağlarlar.” hükmü gereği ilki 2012 yılında gerçekleştirilen ve 5 yıl süreyle geçerli olan ve geçerlilik süresi dolan veya hiç eğitim almamış olan fırın çalışanlarına yönelik hijyen eğitimleri tekrar düzenlenmeye başlanmıştır.

Eğitimler Bakanlığımız ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında yapılan protokol gereği İl Müdürlüğümüz ile Aydın Tatlıcı, Şekerci ve Fırıncılar Odası ile ortaklaşa düzenlenmiştir. Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitleri üretimi, satışı ve/veya dağıtımında çalışan yaklaşık 270 kişiye, Efeler İlçesi AYESOB toplantı salonunda, 2.etapta 203 kişiye Didim Ticaret Odası Toplantı Salonunda, 3.etapta 95 kişiye Nazilli İlçesinde ve Kuşadası Ticaret Odası toplantı salonunda 80 kişiye olmak üzere toplam 4 farklı ilçemizde 648 kişiye hijyen ve mevzuat eğitimi verilmiştir.

Eğitim sonunda sınav yapılmış olup sınavda başarılı olanlara Hijyen Eğitimi Belgeleri teslim edilmektedir” denildi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir