Büyük Menderes Aydın’da Konuşuldu

  • sokerehber
  • 6 Nisan 2018
  • Yorumlar Kapalı

BÜYÜK MENDERES HAVZASI 3. PAYDAŞ TOPLANTISI VE BÜYÜK MENDERES HAVZA YÖNETİM HEYETİ 2018/1 TOPLANTISI AYDIN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER başkanlığında Büyük Menderes Havzası Havza Yönetim Heyeti 2018 yılı 1. Toplantısı ve Su Yönetimi Genel Müdürlüğünce (SYGM) Havza Koruma Eylem Planlarının Nehir Havza Yönetim Planlarına Dönüştürülmesi Teknik Yardım Projesi- Büyük Menderes Havzası 3. Paydaş Toplantısı 06 Nisan 2018 tarihinde Aydın’da gerçekleştirildi.

Toplantıya; AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet ERDEM, Denizli Vali Yardımcısı Vefa KAYA, Muğla Vali Yardımcısı M. Fikret ÇAVUŞ, Uşak Vali Yardımcısı İsmail GÜRSOY, Su Yönetimi Genel Müdürü Bülent SELEK, DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif BALTA ve Büyük Menderes Havzasında bulunan ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK’lar ve Sulama Birlikleri  temsilcileri katıldı.

Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, ve Su Yönetimi Genel Müdürü Bülent SELEK’in açılış konuşmalarının ardından DSİ 21. Bölge Müdürlüğü tarafından “2018 yılı Denizli, Muğla, Aydın, Uşak ve Afyon İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurullarında Alınan Önemli Kararların Değerlendirilmesi” ve “2017/1 nolu Havza Yönetim Heyetleri Toplantısında Alınan Kararların Takibi ve Gözden Geçirilmesi” sunumu yapıldı.

Sunumun ardından SYGM adına proje yüklenicisi firma Tragsatec firması yetkilileri tarafından havzadaki baskılar, havzadaki su kütlelerinin durumu ve baskılara yönelik tedbirler programı kapsamında sunumlar gerçekleştirildi.

Kurum ve kuruluş katılımcılarının; gerçekleştirilen sunumlarla ilgili görüş, katkı ve önerilerinin alınmasının ardından, bir sonraki Havza Yönetim Heyeti toplantısında gündeme alınması önerilen konular görüşülerek toplantı sonlandırıldı.

Geri «
İleri »