Çıraklığını Yapmadığınız İşin Ustası Olamazsınız

  • sokerehber
  • 6 Şubat 2017
  • 0

MÜSİAD Izmır Şubesi Gençlik Kurulu tarafından gerçekleştirilen Şubat Ayı ‘Liderler Kahvesi’ programının konuğu Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Günaydın ve Şenol Günaydın oldu. Toplantıda Erol Günaydın ve Şenol Günaydın aile şirketi yönetimi ve ortaklık Kültürü konularında deneyimlerini Genç MÜSİAD üyelerine anlattı.
 

Kardeşlerimizle Çocukluk Hayalimizdi

Ülkü Park Sosyal tesislerinde gerçekleşen toplantıda ticari hayatındaki önemli dönüm noktalarını aktaran Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın, Günaydın Ailesi’nin İzmir – Çeşme arası yolcu taşımacılığıyla sektöre adım attığını ve bugün lojistik sektöründe tanınan bir marka haline geldiğini kaydetti. Gençlere Günaydın Group’un bugüne dek uzanan hizmet yolculuğunu anlatan Günaydın, “Kardeşlerimle birlikte çocuk yaşlarda taşıma firması kurma hayalimiz vardı. Özverili çalışanlarımızın da desteğiyle bugünlere ulaştık. Sektöre çok emek verdik, yılmadan azimle çalıştık. Çıraklığını yapmadığınız işin ustası olamazsınız” dedi.

 

Önce Kendinizi Sonra İşinizi Seveceksiniz

“İşin sırrı, yaptığınız şeyi sevmekten geçer” diyen Erol Günaydın, “Her işin başı sevgiden geçer. Öncelikle kendinizi seveceksiniz. Kendinize güveneceksiniz. Sonra da yaptığınız işi seveceksiniz. Çünkü yaptığınız işi sevmezseniz, bazı şeyleri angarya olarak görmeye başlarsınız. Bu durum da sizi başarısızlığa iter. Başkalarını seveceksiniz. Hiç kimseyi ayırt etmeden, duvarlar örmeden, değer vermelisiniz. Çünkü bu, sağlıklı bir iletişim için çok gereklidir.  Okuldayken okula, isteyken ise, evdeyken de eve ait olun. Bulunduğunuz yerin hakkını verin. Zihninizi dağıtmayın. Yaptığınız ise konsantre olun. İnançlı olun, hayalleriniz olsun. Korkularınızla yüzleşin ve aşmaya çalışın” ifadesini kullandı.
 
Hedef Uluslarası Marka Olabilmek

 
MÜSİAD Izmır Şubesi Lojistik ve Otomotiv Sektör Kurulu Başkanı ve Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Günaydın da, bin 200’den fazla öz mal aracı olan ve bin 800 personel çalıştıran Günaydın Group’un, gelecekte lojistik sektöründe uluslararası markası olma hedefi bulunduğunu dile getirdi. Başarının sırrının çok çalışmak, yaşadıklarından ders almak ve ortağının hakkını korumaktan geçtiğini söyleyen Günaydın, iş hacmini büyütmek için sermaye ve fikir birlikteliğinin yapılmasının önemine dikkat çekti.

Bir Aile Anayasanız Olsun

Şenol Günaydın sözlerine şöyle devam etti: “Firmanızın güçlü ve zayıf yanlarını bilin, eksiklerinizi gidermeye çalışın. Her işletme çalışanlarıyla güçlüdür, çalışanlarınıza ve fikirlerine önem verin. Eğer bir aile şirketiyseniz işlerin sağlıklı yürüyebilmesi adına kuralları baştan köyün; bir aile anayasanız olsun. Gerektiği zaman profesyonel danışmanlık hizmeti almaktan da kaçınmayın” dedi.

Konuşulanlar İş Hayatına Işık Tutacak

Genç MÜSİAD Izmır Başkanı Mustafa Temel, “Her ay farklı sektörlerde hizmet veren profesyonelleri üyelerimizle buluşturup, deneyimlerini paylaşmayı ve onların ufkunu açmayı hedefliyoruz. Bu ay da Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Günaydın ve Şenol Günaydın gibi sektörün duayenlerini ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduk. Vermiş oldukları bilgiler iş hayatımızda ışık tutacak önemli bilgiler. Biz genç işadamlarına vermiş oldukları bilgilerden ve katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Toplantı, Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Günaydın ve Şenol Günaydın’a takdim edilen plaketin ardından, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın