Gökmen ve Jablonski Senfoni’ye konuk

  • sokerehber
  • 6 Şubat 2017
  • 0

Ülkemizin yetiştirdiği en önemli şeflerden biri olan Rengim Gökmen yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’na solist olarak piyanoda Peter Jablonski eşlik edecek. Programda E.Grieg “Piyano Konçertosu” ile M. Moussorgsky “Bir Sergiden Tablolar”  seslendirilecek. 
Bu konserin biletleri internet üzerinden (www.biletinial.com), Alsancak ve Karşıyaka D&R’lardan ve konserin yapılacağı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nden Cuma günü konser saatine kadar alınabilir.

Rengim GÖKMEN(ŞEF)

Türkiye’nin orkestra şefleri varlığı içinde önde gelen, yenilikçi, Türk bestecilerinin eserlerine sıklıkla eğilen, bir bölümünün ilk seslendirmelerini yapan, şeflik veya sanat danışmanlığını üstlendiği kurumlarda yeni etkinliklerin, festivallerin, yarışmaların düzenlenmesine, birimlerin kurulmasına önayak olan değerli müzik insanıdır. 1992-1995 ve 2007-2014 yılları arasında iki kez Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak görev yapan sanatçı, aynı dönemde orkestra şefliği çalışmalarını da büyük bir hızla sürdürmüş, uzun yıllar İzmir Devlet Senfoni Orkestrası müzik direktörlüğü görevini de yaptıktan sonra 2006 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası şefliği ve sanat yönetmenliği görevine seçilmiş olup halen bu görevini ve yanısıra İzmir Karşıyaka da 2015 yılında kurulan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası Süpervizör Orkestra Şefliğini sürdürmektedir.

Peter Jablonski(Piyano)

Her zaman tutkulu bir oda müzisyeni olan Peter, İsveç’in kuzeyinde gerçekleşen Karlskrona Oda Müzik Festivali’nin sanat yönetmenliğini yapmıştır. 
Varşova Sonbahar Festivali’nde sergilediği Wojciech Kilar’ın piyano conçertosu performansıyla Orpheus ödülüne layık görüldü.2005 yılında İsveç kralı tarafından ‘Litteris et Artibus'(sanat ve edebiyat) madalyası verildi.

Peter, ailesiyle birlikte Londra’da yaşamaktadır

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın