İçinizi ısıtacak sıcacık bir lezzet

  • sokerehber
  • 25 Ocak 2017
  • 0

Lezzet düşkünlerinin uğrak noktası Nelipide Gurme, soğuk kış aylarının en faydalı ve en lezzetli sebzelerinden karalahanayı kullanarak yaptığı çorbasıyla içleri ısıtıyor. Misafirlerine yönelik hem yaz hem de kışa özel hazırladığı yöresel tatları menüsüne ekleyen Nelipide Gurme, yüksek besin değerinin yanı sıra detoks özelliğiyle de bilinen her derde deva karalahana çorbasıyla kış aylarında misafirlerine tadı damaklardan uzun süre gitmeyecek bir lezzet sunuyor. 

Ani hava değişimleriyle salgın hastalıkların kendini gösterdiği bu aylarda şifa gibi bir çorba hazırlayan Nelipide Gurme, vitamin deposu karalahana çorbasını, soğuk kış günlerinde içlere işleyecek sıcaklığıyla misafirlerine ikram ediyor. Misafirlerine yönelik hazırladığı yöresel tatlarıyla Nelipide Gurme, karalahana çorbasını Ordu’dan gelen doğal ürünleriyle hazırlayarak, geleneksel tatların özlemini çekenlerin ilk durağı oluyor.

En doğal K vitamini için; Karalahana

Çeşit çeşit pideleri ve köy kahvaltılarıyla ünlenen Nelipide Gurme, en doğal K vitamini kaynağı olan, A ve C vitaminleri açısından da oldukça zengin karalahana çorbasının hakkını veriyor. Ordu’nun sembolik lezzetlerinden karalahanayı tereyağı, su, mısır ve fasulye ile tatlandıran Nelipide Gurme,  bu şifa çorbasını mısır ekmeği ve köy biberi ile servis ediyor. 

En doğal ellerden sofraya

Besin içeriğiyle vitamin deposu olarak görülen karalahana çorbasının faydalarına dikkat çeken Nelipide Gurme,  bu lezzetten kimse mahrum kalmasın diyor. Karalahana çorbasını en doğal ellerden yemek isteyenler Nelipide Gurme’ de buluşuyor.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın