İSTİFA ET MÜDÜR

  • sokerehber
  • 20 Kasım 2012
  • 0

– İL GENEL MECLİSİ “KENDİ SORUNUMUZU KENDİMİZ ÇÖZERİZ” DİYEN ŞUBE MÜDÜRÜNÜ İSTİFAYA DAVET ETTİAydın İl Genel Meclisi, elektrik aboneleri olmayan okullara yardım etmek için yaptıkları çalışmalarda yazışmalara cevap vermeyen İl Milli Eğitim Şube Müdürünü istifaya davet etti. 
Aydın İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı boyunca devam edecek bütçe görüşmelerine İl Genel Meclis Başkanı Hayri Güleç’in başkanlığında düzenlenen toplantılarla devam ediliyor. Meclis toplantının bugünkü oturumunda İl Genel Meclisi üyeleri Hasan Yavuz, Halil İbrahim Karaçam ve Kenan Özcan tarafından Meclis Başkanlığına sunulan il genelindeki elektrik aboneleri olmayan okullarda yaşanan sıkıntıların giderilmesine yönelik yazılı önergenin görüşülmesiyle devam edildi.

Önergeyle ilgili olarak hazırlanan komisyon raporunu okuyan Eğitim, Kültür, Sosyal Hizmetler Komisyon Başkanı Akan Evren, “İl Genel Meclisinin 05 Ekim 2012 tarihli beşinci bileşiminde İl Genel Meclisi üyeleri Hasan Yavuz, Halil İbrahim Karaçam ve Kenan Özcan tarafından verilen oy birliği ile benimsenen ve Eğitim, Kültür, Sosyal Hizmetler Komisyonuna sevk edilen önergede ‘Aydın İli, İlçeleri ve Köylerinde bulunan ilkokullardan bazılarında Elektrik Abonelerinin olmamasından dolayı sorunlar yaşandığı’ konusu Meclisimizce çözüm getirmek için araştırılma yapılması istenilmiştir. Eğitim, Kültür, Sosyal Hizmetler Komisyonu olarak önerge üzerinde gerekli araştırmalar yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğüne 04 Ekim 2012 tarihinde yazı yazıldı. Konu ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğünden cevabı bir yazı alınmadığı, yine de Aydın İl Özel İdaresi 2013 yılı analitik Bütçesine Abonelik için iz bedelinin konmasının yaralı olacağı yüce Meclisimize arz olunur” dedi.

Yazılı cevap alamadıkları şube müdürüne telefonla ulaştıklarını anımsatan Evren, aldığı cevap üzerine büyük bir şaşkınlık yaşadığını belirterek, ““Sayın Başkanım, değerli arkadaşlar; ilgili Milli Eğitim Şube Müdürüyle yaptığımız telefon görüşmesinde Şube Müdürü bana konun kendi sorunları olduğunu ifade etti. ‘Kendi sorunumuzu kendimiz çözeriz. Siz buna karışmayın’ tarzında söylemleri oldu” diye konuştu.

Evren’in açıklamalarının ardından söz alan İl Genel Meclis üyeleri Milli Eğitim Şube Müdürünün sergilediği tutumun Aydın Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yazılı olarak bildirilmesi talep etti. Sergilenen tutuma tepki gösteren İl Genel Meclisi üyeleri, konusuna vakıf olmayan ve sorunların çözümüne yardımcı olmayan ilgili Şube Müdürünün derhal görevinden istifa etmesini istedi. Daha sonra komisyon raporu İl Genel Meclisinde oylanarak, oy birliğiyle kabul edildi.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın