Kadına Şiddete Hayır Semineri Düzenlendi

  • sokerehber
  • 8 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği Kadına Yönelik Şiddete “Hayır” Semineri Gençlik Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde görevli antrenörlere ve sporculara yönelik Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görev yapan Canan BİLEN tarafından seminer gerçekleştirildi.

Seminerin bilinçlenme adına önemli bir program olduğunu belirten Canan BİLEN, şiddet, şiddetin çeşitleri, şiddeti besleyen etmenler ve Türk Ceza Kanunu’nda kadın ve çocuklara yönelik suçların neler olduğu konularında katılımcılara bilgilendirme yaptı. Ayrıca Canan BİLEN, kadınlara yönelik şiddetin tanımlarının, türlerinin ve yaygınlığının anlaşılması, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkilerinin anlaşılması, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda uluslararası ve ulusal mevzuat konusunda bilgi edinilmesi, kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum ve kuruluşlar hakkında bilgilenilmesi başlıklı konular hakkında katılımcılara sunum gerçekleştirildiğini belirtti.

Kadına Yönelik Şiddete Hayır seminerine katılan tüm katılımcılara ve organizasyonu gerçekleştiren Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teşekkür eden Canan BİLEN, bu tür seminerlerin tüm kamu ve kuruluşlara sistemli olarak verileceğinin altını çizdi.

Geri «
İleri »