Bu Kumru Dünyanın En Büyüğüdür

  • sokerehber
  • 11 Şubat 2018
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’lı sandviççi İbrahim Öngel, yaptığı 2 metrelik kumru ile kendisine hayran bıraktı. Öngel Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi amaçladığını ve bu kumrunun sadece bir hazırlık olduğunu söyledi. Öngel ayrıca çektiği klipte yaptığı 2 metrelik kumrunun dünyanın en büyük kumrusu olduğunu iddia etti.

Efeler ilçesi Doğu Gazi Bulvarı’nda kumru sandviç yaparak geçimini sağlayan 35 yaşındaki İbrahim Öngel, 2 metre uzunluğunda bir kumru sandviç yaptı.

Kumrunun bilinirliğinin artması için çabaladığını ifade eden İbrahim Öngel, “Daha önce 1 metre 75 santim boyunda kumru yapmıştım. Şimdi ise 2 metre boyunda yaptım. Fırının kürek boyu bu kadar olduğu için 2 metre yaptık. İki metrelik kumruyu, normal kumru ekmeği ile ölçtüğümüzde 80 kumru ekmeği yapıyor. İçinde ise 10 kilo sosis, 2 kilo sucuk, 1 kilo salam ve 2 kiloda kaşar peynir var” dedi.

Hedef 10 Metrelik Kumru Yapmak

İbrahim Öngel, “Hedefim Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek. Kumruda sınır tanımak istemiyorum. Daha büyük ebatta fırın bulursam, hedefim 10 metre kumru yapmak olacak. Dikkat çekmek için küçük çaplı, iki klip çalışmam oldu. Kumru ekmeğini tanıtmak için sokaklara bile çıktım. İşimle alakalı ne kadar güzel bir şey varsa, ben onu yapmak istiyorum. Bunun için de herkesi işyerimize bekliyorum” dedi.

Geri «
İleri »