Mücevherin Zirvesi İstanbul Oldu!

  • sokerehber
  • 23 Mart 2017
  • 0

İstanbul Jewelry Show’da, %95 Yurtdışı Ziyaretçi Artışı ile Rekor Büyüme Yaşandı!

Uluslararası fuar organizasyonu devi UBM Rotaforte tarafından düzenlenen, dünyanın 5. büyük uluslararası mücevher fuarı “ISTANBUL JEWELRY SHOW” Mart Fuarı, 2016 Mart Fuarına kıyasla toplam yerli ve yabancı ziyaretçi oranında %32, yabancı ziyaretçi oranında ise %95’lik büyüme ile rekor başarıya imza attı.

32 yıldır kesintisiz UBM Rotaforte tarafından yılda iki kez düzenlenen “Istanbul Jewelry Show” 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda 44.sünü gerçekleştirdiği “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı ile bir kez daha dünyanın gözünü Türkiye’ye çevirdi. Son dönemde yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, birçok zorlu süreçten geçen ülkemizde, böylesi kritik bir dönemde dahi yabancı mücevher alıcısı akınına uğrayan “Istanbul Jewelry Show” mücevher fuarı 2016 Mart Fuarı ile kıyaslandığında tekil yabancı ziyaretçi oranında %95’lik, toplam yerli ve yabancı ziyaretçi oranında ise %32’lik büyüme ile rekor bir başarıya imza attı.

Dünyanın Gözü “İstanbul Jewelry Show” ile Kamaştı!

Nihai tüketiciye kapalı olarak düzenlenen ve sadece mücevher sektörü profesyonellerinin ziyaret edebildiği, Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı’nda görücüye çıkan Türkiye kuyumculuk sektöründen, altın, mücevher, pırlanta, renklitaş, yarı-değerli ve değerlitaş, inci, gümüş, gümüştakı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman&yansanayii, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma sektörlerinden 1.200’ün üzerinde önemli mücevher marka ve firmasının çok özel koleksiyonları ve ürünleri, dünya genelinden önemli alıcı ve sektör profesyoneli ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Türkiye başta olmak üzere Avrupa’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Amerika’ya birçok coğrafyadan önemli alıcıyı ağırlayan ve 16 -19 Mart 2017 tarihlerinde Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda 44.’sü gerçekleştirilen Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı pek çok rekora imza attı. Toplam ziyaretçi oranında %32, yurtiçi ziyaretçi sayısında % 15, yurtdışı ziyaretçi sayısında ise %95 oranında rekor bir başarıya imza atan Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, Türkiye dahil toplam 120 ülkeden, 27.500’ü aşkın mücevher sektörü alıcılarına ve profesyonellerine ev sahipliği yaptı.

Ziyaretçi Ülkeler arasında İlk 20;

1.Türkiye

2.İran

3.Irak

4.Cezayir

5.Suudi Arabistan

6.Lübnan

7.BAE

8.Rusya

9.Ukrayna

10.Suriye

11.Tunus

12.Bulgaristan

13.Ürdün

14.Almanya

15.Hindistan

16.İsrail

17.Romanya

18.Azerbaycan

19.Makedonya

20.ABD

Mücevherin Zirvesi İstanbul Oldu!

Halka kapalı gerçekleştirilen ve sadece sektör profesyonellerinin ziyaret edebildiği TEB sponsorluğundaki 16-19 Mart 2017 Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, son yıllarda olduğu gibi yine Arap Dünyası’nın ve Kuzey Afrika ülkelerinin gösterdiği yoğun ilginin yanı sıra uzun bir aradan sonra Rusya ve bölge ülkeler ile ABD’den İsveç’e, İran’dan Brezilya’ya kadar önemli mücevher alıcılarına 44. kez ev sahipliği yaptı.

Dünyada fason üretim döngüsünden kurtularak, özgün tasarım ürünleriyle adından söz ettiren Türkiye mücevher sektörü2017 Bahar trendlerinin yanı sıra 2018 Sonbahar/Kış mücevher modasına dair trend tasarım ve koleksiyonlarını da birbirinden seçkin markaların özel show ve gösterileriyle 44. kez, TEB sponsorluğunda dünya mücevher alıcılarının beğenisine sundu.

TEB Altın Bankacılığı Ürünlerini Tanıttı

20 yıldan uzun süredir faaliyet gösterdiği Altın Bankacılığı alanında altın kredilerinde lider banka konumunda olan TEB de ürün ve hizmetlerini tanıttığı standıyla fuarda yer aldı. Altın Bankacılığı’ndaki bilgi birikimi ve deneyimi ile sektörün ihtiyacına cevap verebilecek yeni ürünler geliştiren TEB, standında Altın Kredisi, Taksitli Altın Kredisi, Altın/Pırlanta Tahsilat Sistemi ve Kuyumcu Paket Sigortası, Milyem Kart gibi ürünlerini ziyaretçilere tanıtarak büyük ilgi topladı.

32 yıldır kesintisiz UBM Rotaforte tarafından düzenlenen ve son 5 yıldır Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda gerçekleştirilen “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, önemli iş birliklerinin oluşmasına zemin hazırlayan, mücevher sektörü ihracatının %80’inin gerçekleştiği dünyanın 5. büyük mücevher fuarı olma özelliğine sahip. “Istanbul Jewelry Show”, İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği (IMMIB), Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR), T.C. Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen, Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) kalite onayı ve Kalite Yönetimi Sistemi ISO-9001 belgesine sahip uluslararası bir fuar olma niteliğine sahip.

UBM ROTAFORTE

UBM Rotaforte, dünyanın lider fuar şirketlerinden merkezi Hong Kong’da bulunan UBM AsiaLtd ve İstanbul Mücevher Fuarı’nın organizatörü Rotaforte Fuarcılık A.Ş.’nin evlilikleri sonucu kurulmuş bir ortak teşebbüs firmasıdır. İstanbul Mücevher Fuarı, 32.yılını kutladığı bu dönemde mart ve ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez düzenlenmekte ve her iki fuarın toplamda yaklaşık 90 bin metrekarelik brüt alanda gerçekleştirildiği fuarlarda 2 binin üzerinde katılımcı firmayı, 45 binin üzerinde sektör profesyoneli ziyaretçi ile buluşturmaktadır. Fuarlarda sergilenen ürünler; altın, pırlantalı ve gümüş mücevher, değerli ve yarı değerli taşlar, inciler, sade mücevher (montür), saatler, makine, alet ve ekipman, sergileme ürünleri ve güvenlik gereçleridir. İstanbul Mücevher Fuarı, 1.100’den fazla üretici ve ihracatçı firma üyesi bulunan IMMIB tarafından desteklenmektedir. UBM Rotaforte, İstanbul Mücevher Fuarı’nın yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinde (BAE, Almanya, Hindistan) düzenlenen mücevher fuarlarında da Türk Pavyonları organize etmektedir.

UBM ASIA LTD.

Londra Menkul Kıymetler Borsası’na kayıtlı United Business Media Limited (UBM) grubuna ait olan UBM Asia, 19 sektörde faaliyet göstermekte olup, şirket merkezi Hong Kong’dadır ve Asya çapında, aralarında Şanghay, Hangzhou, Guangzhou ve Pekin’deki UBM ChinaLtd.’nin de yer aldığı iştirakleri bulunmaktadır. Ticari fuarlar, basılı yayınlar ve online medya olmak üzere üç ayrı kategoride 240’ın üzerinde ürüne sahiptir. Asya kıtasının lider fuar organizatörü ve yine Asya’nın en hızlı büyüyen pazarları olan Çin ve Hindistan’ın en büyük ticari organizatörü olarak, Asya kıtası genelinde konularında lider organizasyonlar düzenlemektedir. Organizasyonunu üstlendiği toplam 200 etkinlik, 24 yayın ve tüm dünyadan yılda 30 bin kalifiye katılımcıyı ve 1 milyon ziyaretçiyi bir araya getirerek hedef iş ortaklarıyla yüz yüze görüşme imkânı sağlamaktadır. Pazar trendlerini ve sektör haberlerini takip etmeleri için sektör mensuplarına yüksek kaliteli ticari yayın sunmaktadır. Gerçekleştirdiği fuar ve yayınların yanı sıra dünya çapında müşteri ve tedarikçiler için bir dizi online ticari ağ, sektörel haberler merkezi ile kaynak bulma ve pazarlama platformu oluşturan, sektöre özel B2B portalleri bulunmaktadır. Japonya’dan Türkiye’ye 21 büyük şehirde 1.100 çalışanı bulunmaktadır.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın