Öğrenci dostu ilçe Bornova

  • sokerehber
  • 26 Eylül 2017
  • 0

Öğrenci dostu ilçe Bornova

Öğrencisiniz ve Bornova’da ev aryırosanız bu yazımız tam size göre.  Zingat.com size en güzel evleri uygun fiyatlara sunuyor.

Türkiye’nin en medeni ve güzel şehirlerinden biri olan İzmir, farklı şehirlerde yaşayan insanların da en çok ikamet etmek istedikleri yerler arasında bulunuyor. Son dönemlerde yapılan araştırmalar, pek çok İstanbullunun da artık yaşamak için İzmir’i tercih ettiğini gözler önüne seriyor. İzmir’e olan bu yoğun ilgi, öğrenci kanadı için de geçerli. Bugün üniversite sınavına giren öğrencilerin çok büyük bir bölümü, okumak için İzmir’in üniversitelerinden birini tercih ediyor. İzmir, Ankara ve İstanbul ile birlikte üniversitelilerin tercihlerinde zirveye oynuyor. Bunun ilk sebebi, İzmir’de çok sayıda köklü ve prestijli üniversitenin bulunması. Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi başta olmak üzere, İzmir’de çok sayıda devlet üniversitesi ve özel üniversite bulunuyor. Bu üniversitelerin varlığı, her yıl farklı şehirlerde yaşamakta olan binlerce öğrencinin okumak için İzmir’e gelmelerine neden oluyor.

Türkiye’nin büyük şehirlerinden biri olan İzmir’in pek çok ilçesi var. Gaziemir, Karşıyaka, Buca gibi bu ilçelerin öğrenciler tarafından daha fazla tercih edilenlerinin başında ise Bornova geliyor. Bornova, tam anlamıyla bir öğrenci ilçesi.  Bunun başlıca sebebi de İzmir’in en köklü kurumlarından biri olan Ege Üniversitesi’nin Bornova sınırları içerisinde yer alması. Her yıl Ege Üniversitesi’nin yeni eğitim dönemine başladığı günlerde, Bornova adeta bir öğrenci bölge görünümüne bürünüyor. Buna bağlı olarak Bornova kiralık daire arayışı da Eylül ayına yaklaşılan günlerde iyiden iyiye yoğunlaşıyor.

Zingat.com bölge raporuna göre Bornova kiralık daire fiyatları ortalama 1100 TL civarında. İlçenin ve evlerin güzelliği göz önüne alındığında, bu kira fiyatı Bornova için oldukça uygun. Eğer bir öğrencinin bütçesi Bornova kiralık daire seçeneklerini karşılamakta yetersizse, öğrenciler 2 ya da 3 arkadaş birlikte eve çıkarak kira bedelini bölüşmeyi tercih ediyor.

Bornova kiralık daire seçeneklerinin öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmesinin tek sebebi, Ege Üniversitesi’nin bu ilçe sınırları içerisinde yer alması değil. Bornova, sunduğu sosyal olanaklarla da öğrencilere keyifli bir yaşam deneyimi sunuyor. Öncelikle, Bornova’nın toplu taşıma imkânları oldukça gelişmiş. İzmir’de öğrencilerin 90 dakika boyunca sınırsız toplu taşıma kullanma hakları da devreye girdiğinde, Bornova’da yaşayan bir öğrenci İzmir’in her bölgesine kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyor. Bununla birlikte Bornova’da öğrencilerin keyifli vakit geçirebilecekleri çok sayıda yeme içme mekânı, sinema ve tiyatro merkezi var. Bu merkezlerin fiyatları da öğrenci bütçesini sarsmayan türden.

Ayrıca Bornova Belediyesi tarafından da öğrencilerin okul hayatını daha kaliteli kılmak adına devreye sokulan projeler mevcut. Bornova’da kurulan Gençlik Merkezi’nde öğrencilere sıcak yemek, çay, çamaşırhane, kütüphane ve internet gibi olanaklar sunuluyor. Bu Gençlik Merkezi, Bornova’da yaşayan öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Belediyenin öğrencilere sunduğu bu imkân, Bornova kiralık daire seçeneklerini öğrencilerin gözünde her geçen gün daha cazip kılıyor.

Eğer siz de üniversiteyi İzmir’de okuyacaksanız, yaşamak için gönül rahatlığı ile Bornova’yı tercih edebilir, Bornova kiralık daire seçeneklerine ulaşmak için ise Zingat.com’dan yardım alabilirsiniz. Öncelikle Zingat.com bölge raporundan Bornova ile ilgili detaylı bilgiye sahip olarak, ilçenin yaşam standartları ve ortalama kira fiyatları ile ilgili fikir alabilirsiniz. Bu güzel ilçede konaklamaya karar verdiğiniz durumda Zingat.com’da yer alan yüzlerce Bornova kiralık daire ilanı sizi bekliyor. Bu kiralık daire ilanlarına bakarak hangi evin size ve bütçenize uygun olduğuna hızlı ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Bornova kiralık daire ilanlarının içerisinden hayalinizdeki eve ulaşabilir ve bundan sonra üniversite hayatının tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

 

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın