Polis Yolcu Gibi Bindi Cezayı Yazdı

  • sokerehber
  • 7 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

Bodrum’da şehirler arası sefer yapan otobüse yolcu gibi binerek denetim yapan sivil trafik polisleri, yapılan ihlalleri affetmiyor.

Uygulama ile trafik kazalarının en aza indirilmesi amaçlanırken son denetimde seyir halindeyken cep telefonu ile konuşan ve ışık ihlali yapan sürücüye cezai işlem uygulandı.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, şehir içi sivil denetimlerin yanı sıra şehirler arası seferlerde de denetimleri sürdürüyor. Dün sabah saatlerinde Bodrum’dan Aydın’a giden otobüse yolcu gibi binen sivil trafik polisi, araç sürücüsünün kurallara uyup uymadığını kontrol etti.

Aydın’a kadar denetim yapan polis, kırmızı ışık ihlali ve seyir halindeyken telefonla konuşmaktan dolayı şoföre 343 TL para cezası kesti. Sivil trafik polisi Aydın’dan Bodrum’a dönüşünde de başka bir otobüse binerek denetimine devam etti. Sürücünün trafik kurallarına uyduğu ve herhangi bir ceza kesilmediği bildirildi.

Polisin Aydın’dan Bodrum’a gelişte sivil denetim için bindiği otobüsün şoförü 43 yaşındaki Bülent Demiray, denetimlerin çok yararlı olduğunu belirterek “Toplu taşıma araçlarının tamamının denetlenmesi lazım. Şoförlerin hepsi çok bilinçli değil.

Direksiyondayken telefonla konuşan arkadaşlarımız oluyor, trafik kurallarına uymayan arkadaşlarımız var. Bu işin eğitimini almamış şoför arkadaşlarımız var. Bu uygulamanın toplu taşıma araçlarında yapılması çok faydalı.” dedi.

Geri «
İleri »