Global Ports Limanları Ödüle Doymuyor

  • sokerehber
  • 28 Mart 2017
  • 0

Global’in işlettiği Barselona, Valetta, Singapur ve Venedik Kruvaziyer Limanları dünyanın en iyisi seçildi

Kruvaziyerde dünya lideri Global Ports Holding, Miami’de düzenlenen sektörün en önemli organizasyonu Seatrade Cruise Global’de 4 ödül birden aldı. Global’in işlettiği Barselona, Valetta, Singapur ve Venedik kruvaziyer limanları kategorilerinde dünyanın en iyisi seçildi.

Seatrade sırasında Global Ports Holding’in bir büyük başarısı daha duyuruldu. Global Ports Holding’in işlettiği Lizbon ve Malaga kruvaziyer limanları önümüzdeki senelerde gerçekleşecek Seatrade Med fuarlarına ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

Dünya kruvaziyer turizmin en önemli temsilcilerini Miami’de buluşturan Seatrade Cruise Global 2017’de ödül alan limanlar açıklandı. Bu yıl organizasyonun sponsorluğunu da üstlenerek ilgi odağı olan Global Ports Holding (GPH), aldığı 4 ödülle tüm dikkatleri üzerine çekti.

Son 3 yılda 3 limandan, 8 ülkede 14 limana ulaşarak dünyanın lider kruvaziyer liman işletmecisi olan Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding’in işlettiği 4 liman ödüle layık görüldü. Sektörün önemli dergilerinden Cruise Insight yapılan değerlendirmede, İspanya Barselona Kruvaziyer Limanı, “En iyi Ana Liman Operasyonları”; Malta Valletta Kruvaziyer Limanı, “En İyi Terminal Operatörü”, Singapur Kruvaziyer Limanı ve GPH portföyüne bu sene eklenen Venedik Kruvaziyer Limanı ise, “En iyi Ana Liman Destinasyonu” seçildi. Global Ports Holding geçtiğimiz yıl da Cruise Insight’dan 3 ödül kazanmıştı.

Portföyümüz başarılı operasyonlarımızın sağlam kanıtı

Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, “Ödüller yüksek servis standartlarımız ve operasyonel mükemmeliyete bağlılığımızı gösteriyor” dedi. Sayın şöyle devam etti: “Global limanlarında bunlara son derece önem veriyoruz. İyi uygulamaları belirleyerek standardize ediyor ve tüm limanlarımızda uyguluyoruz. Bu şekilde birbirimizden öğreniyoruz. 2016’da portföyümüzü 14 limana çıkarak yeni bir başarıya imza attık. Ödül kazanan limanlardan oluşan portföyümüz başarılı operasyonlarımızın sağlam bir kanıtı. Bu prestijli ödüller için tüm GPH takımını kutluyorum.”

Fuara Global Ports Holding damga vurdu

Kruvaziyer sektörünün en prestijli etkinliği konumundaki Seatrade Cruise Global’e bu yıl 93 ülkeden 700’ün üzerinde şirket ve 10 binin üzerinde kişi katıldı. Miami yakınlarındaki Fort Lauderdale Broward County Convention Center’da düzenlenen fuarı 300 uluslararası gazeteci izledi. Global Ports Holding, dünyanın en önemlilerini de içinde bulunduran tam 14 limanın tanıtımını yaptığı özel standıyla fuara tam anlamıyla damga vurdu. GPH’nin düzenlediği geleneksel gala kokteylinde sektöre yön verenler bir araya geldi. GPH Kruvaziyer Pazarlama Direktörü Carla Salvado’nun, “Avrupa’da Kruvaziyer Sektörünün Geleceği” başlıklı panelde yaptığı konuşma da ilgiyle izlendi.

Seatrade Med, Global limanlarında düzenlenecek

Seatrade Cruise Global sırasında Global Ports Holding’in bir büyük başarısı daha açıklandı. Global Ports Holding’in işlettiği Lizbon ve Malaga kruvaziyer limanları önümüzdeki senelerde gerçekleşecek Seatrade Med fuarlarına ev sahipliği yapmaya hak kazandı. Akdeniz bölgesinin en prestijli kruvaziyer platformu konumundaki Seatrade Med kruvaziyer sektörünün yön verenleri bir araya getirecek. Bu fuar şehirlerdeki kruvaziyer sektörünün gelişmesi için çok önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Lizbon Kruvaziyer Limanı inşası devam eden ve 2017 yılı ortasında tamamlanacak yeni terminalle, 2 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak. Lizbon kruvaziyer sefer ve yolcu sayılarının yanı sıra ana liman operasyonlarını da arttırmayı hedefliyor. 2018’de Lizbon’da gerçekleşecek fuar bu terminalin tüm dünyaya tanıtımı için önemli bir fırsat olacak. İki senede bir gerçekleşen fuara 2020 yılında Malaga ev sahipliği yapacak.

GLOBAL PORTS HOLDING HAKKINDA:

Global Ports Holding (GPH); Türkiye’deki en yoğun kruvaziyer yolcu trafiğine ev sahipliği yapan Kuşadası’ndaki Ege Ports’un yanı sıra Antalya’daki Port Akdeniz ve Muğla’daki Bodrum Kruvaziyer Limanı’nı işletmektedir. GPH yurt dışında ise; İspanya’da Akdeniz destinasyonunun en gözde limanı Barselona Kruvaziyer Limanı ile Malaga Kruvaziyer Limanı’nı, Karadağ’da Port of Adria (Bar Limanı), Portekiz’de Lizbon Kruvaziyer Limanı, Singapur’da Singapur Kruvaziyer Limanı, Malta’da Valletta Kruvaziyer Limanı, Hırvatistan’da Dubrovnik Kruvaziyer Limanı’nı işletmektedir. İtalya’da ise en çok ilgi çeken turizm merkezlerinden ve en önemli indi/bindi limanlarından Venedik Kruvaziyer Limanı ile birlikte, Ravenna Kruvaziyer Limanı, Cagliari Kruvaziyer Limanı, Catania Kruvaziyer Limanı’nı operasyonel yapısına katan GPH, ayrıca Portovenere’de kruvaziyer yolcularına karaya ulaşım hizmeti veren La Spezia Cruise Facility şirketini de bünyesine ekledi.

700’ün üzerinde çalışanı ile GPH, Asya Pasifik ve Akdeniz’deki güçlü varlığı ile yaklaşık 7, 5 milyon yolcuya hizmet vererek, Akdeniz’deki pazar payını yüzde 25’e ulaştırdı. Türkiye’de Port Akdeniz (Antalya) ve Karadağ’da Port of Adria (Bar Limanı) ile ticari liman işletmeleri faaliyetlerinde toplam 1.5 milyon ton kargo ve 215 bin TEU konteyner elleçledi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir