Koç Sistemin Yeni Genel Müdürü Artık O

  • sokerehber
  • 29 Mart 2017
  • 0

Türkiye’nin köklü ve lider bilgi teknolojileri şirketi KoçSistem Genel Müdürü görevine Mehmet Ali Akarca atandı. Koç Topluluğu’nda 2001-2012 yılları arasında üst düzey yönetici olarak çalışmış olan Akarca, 1 Nisan 2017 itibarıyla KoçSistem Genel Müdürlüğü görevini Mehmet Nalbantoğlu’ndan devraldı. Akarca, son olarak Türk Telekom Grubu’nda Kurumsal Müşteri Başkanı ve Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü olarak görevini sürdürmekteydi.

Mehmet Ali Akarca Hakkında

1969 İstanbul doğumlu olan Mehmet Ali Akarca, 2000-2003 yılları arasında bookinturkey.com Genel Müdürlüğü görevinin ardından; 2004-2011 arasında 7 yıl Koç.Net Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri AŞ’nin Genel Müdürlüğünü yürüttü. 2011-2012 arasında Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş’deki Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Akarca, 2012-2016 yılları arasında Türk Telekom Grubu’nda sırasıyla Pazarlama ve İletişim Başkanı, Kurumsal Müşteri Başkanı ve Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü görevlerinde bulundu.

Lisans eğitimini Nottingham Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamış olan Mehmet Ali Akarca, Surrey Üniversitesi’nde pazarlama ve turizm alanlarında yüksek lisans yaptı.

KoçSistem Hakkında

Koç Topluluğu şirketlerinden, Türkiye’nin köklü ve lider bilgi teknolojileri şirketi KoçSistem, 1945 yılında kurulmuştur. 71 yıldır teknolojiyi idealleştirerek, iş dünyasının hizmetine sunan, böylelikle şirketlere rekabet avantajı ve verimlilik kazandıran KoçSistem; vizyonu, iş yapış şekli, paydaşlarına verdiği değer ile müşterilerine özgün teknolojik çözümler sunmaktadır. Öncü güç olma vizyonuyla hareket eden KoçSistem, ülkemiz için değer yaratarak sektöründe liderliğini sürdürmektedir.

Şirketlerin dijital dönüşümde başrolü oynayan KoçSistem; Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri, Bulut Bilişim, Kurumsal Mobilite ve Akıllı Çözümler gibi mega eğilimlere yönelik pek çok çözüm sunmaktadır. KoçSistem dijital dönüşümü, “fırsatlar dünyası” olarak tanımlayarak bu dönüşüm dalgasına New Opportunities World – “NoW” adını vermiştir. Müşterilerinin dijital dönüşümünü gerçekleştirirken onları gerçek teknolojiyi yaşamaya, teknolojinin yarattığı fırsatlardan ŞİMDİ faydalanmaya davet etmektedir.

KoçSistem finans, telekom, perakende, enerji, dayanıklı tüketim, otomotiv, kamu, ulaştırma ve daha birçok sektörde yer alan müşterilerine; altyapı dönüşüm çözümleri, iş uygulamaları ve yönetilen hizmetler çözümleri sunmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını, talep ve beklentileri doğrultusunda, güvenilir ve bütünleşik bir biçimde karşılarken; geliştirdiği güçlü stratejik ortaklılar sayesinde koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

KoçSistem; küresel pazara açılan kapısı olan Ar-Ge projeleri ile dünyanın en önemli teknoloji merkezleri ile sürdürülebilir ilişkiler kurmaktadır. Türkiye’de yazılım alanında birinci sırada yer alan Ar-Ge ve Yenilik Merkezi, yarının ihtiyaçlarına bugünden çözüm üreten mühendisleriyle ile hem sektörün hem de ülkemizin kalkınmasına hizmet ederek, rekabet avantajı sağlayan projeler yürütmektedir.

Müşterileri için değer yaratan, pazar odaklı ürün yönetimi yaklaşımı, geleceğe ışık tutan stratejik bakış açısı ve teknolojiye yön veren Ar-Ge ve inovasyon gücü ile KoçSistem yeni dönüşümlere hazırdır!

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir