• Anasayfa
  • >
  • Aydın
  • >
  • Türk Telekom CEO’su Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde konuştu

Türk Telekom CEO’su Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde konuştu

  • sokerehber
  • 25 Mart 2017
  • 0

Uludağ Ekonomi Zirvesi bu yıl da iş ve ekonomi dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, zirve kapsamında düzenlenen “Girişimcilik: Türkiye Ne Yapmalı?” konulu girişimcilik paneline katıldı. Doany, “Eski şirketler önemlerini muhafaza edemeyebilirler, ancak kendilerini yeniden yaratarak bunu başarabilirler. İnovasyon ile yola devam etmek anlamlı bir iş kurmakta yardımcı olur” dedi.

Ekonomi ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin altıncısı bu yıl 23 – 25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Zirve kapsamında 25 Mart Cumartesi günü düzenlenen “Girişimcilik: Türkiye Ne Yapmalı?” konulu girişimcilik panelinde konuşan Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, şirketlerin kendilerini yeniden yaratmalarının ve inovasyonun önemine değindi.

Paul Doany; “Eski şirketler önemlerini kendilerini yeniden yaratarak muhafaza edebilir”

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany; şirketlerin değişen dünyaya adapte olmaya çalıştıklarını belirterek, inovasyonun önemine değindi. Doany, “Eski şirketler önemlerini muhafaza edemeyebilirler, ancak kendilerini yeniden yaratarak bunu başarabilirler. İnovasyon ile yola devam etmek anlamlı bir iş kurmakta yardımcı olur. Kurumsal yatırımlar ve girişim sermayesi ile büyük şirketler daha küçük şirketleri desteklemeliler. Yani sadece sermayenin bize getirdiklerine odaklanmamalı, kar payına bakmamalı” dedi.

Genç girişimcilere yönelik önerilerde bulunan Doany, “Büyük başarılar, insanlar için sadece ilham kaynağı olarak kalmamalı, aynı zamanda yetenekleri dahilinde potansiyellerini ortaya çıkarmalılar. Genç girişimciler için önerim, bir işte çalışıp tecrübe kazandıktan sonra yatırım yapmayı düşünmeleri yönünde” dedi.

Moderatörlüğünü Denizbank CEO’su Hakan Ateş’in yaptığı panelde, Dünya KOBİ Forumu Danışmanı ve Dünya Bankası Eski Başkan Vekili Janamitra Devan, VINAYA kurucusu ve CEO’su Kate Unsworth, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emre Zorlu, SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ve Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu yer aldı.

Türk Telekom Grubu hakkında

176 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

“Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom, 31 Aralık 2016 itibarıyla 13,1 milyon sabit erişim hattı, 8,7 milyon genişbant ve 18,6 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 33.224 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100’üne sahiptir.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir