Veri depolamanın kalbi CeBIT’te attı

  • sokerehber
  • 28 Mart 2017
  • 0

Veri depolama alanında faaliyet gösteren Synology, 20-24 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen dünyanın en büyük bilişim fuarı CeBIT Hannover’de yeni ürün ve çözümlerini kullanıcıların beğenisine sundu. Kurumların ve bireylerin hayatını kolaylaştıran teknolojilerin ve yeniliklerin tanıtıldığı fuarda Synology, DSM 6.1 sürümü, Surveillance, MailPlus, Office, Calendar, Note Station, VPN Plus, Chat uygulamaları ve Router RT2600ac çözümüyle öne çıktı.

Ar-Ge gücünü kullanıcı taleplerine göre şekillendiren Synology, CeBIT Hannover Fuar’ında sekiz ayrı demo gösterimi yaparak yeni ürünlerini tanıttı. Synology, ödüllü DiskStation Manager’ın (DSM 6.1) güvenlik ve BT yönetimi odaklı özelliklerini katılımcılara aktardı. CeBIT Hannover katılımcıları, Synology’nin yeni uygulamaları olan MailPlus, Office, Calender, Note Station, Chat ve VPN Plus gibi özellikleri deneyimleme fırsatı elde ettiler.

Kullanıcılar ürünleri test etti, yenilikleri deneyimledi

Birbirinden yenilikçi ürünlerin tanıtıldığı fuarda, güvenlik alanındaki gözetim ürünleri ayrı bir kategoride incelendi. Synology tarafından kurulan iki demo alanında, küçük ölçekli işletmeler için kolay ve sezgisel yedekleme imkânları, büyük ölçekli işletmeler için de güvenlik ve felaket kurtarma senaryoları kapsamında oluşturulan senaryolar gerçekleştirildi. Veri depolama, yedekleme, dosya paylaşımı, güvenlik alanındaki birçok yenilik tanıtıldı. Ayrıca akıllı ağ yönetimine olanak veren Synology Router RT2600ac ürünü de kullanıcıların deneyimine sunuldu.

Yeni ürün ailesi kullanıcıların beğenisine sunuldu

Synology tarafından yakın zamanda piyasaya sürülecek olan Virtual Machine Manager Beta sürümü, fuarda en çok dikkat çeken ürünler arasındaki yerini aldı. Çözüm, herhangi bir tarayıcı kullanmaya gerek kalmadan işlem yapabilmeyi mümkün kılıyor. Virtual Machine Manager, Windows, Linux OS, OS Windows 10, 8, 8.1, 7, Windows Server 2012/2008/2016, Linux Ubuntu, OpenSUSE, Fedora, CentOS, Red Hat Enterprise Linux, Suse Linux Enterprise Desktop yazılımlarını destekliyor. Ayrıca Synology tarafından ilk defa piyasa sürülecek olan All-Flash-NAS segmentindeki FS3017, FS2017 ve FS1018 ürünleri de ilerleyen zamanda kullanıcılarla buluşacak.

Synology, iş otaklarıyla gücüne güç katıyor

Synology, iş ortaklarıyla birlikte katılımcıların çeşitli uzmanlıklardan yararlanabilmeleri için özel bir demo alanı oluşturdu. Ziyaretçiler, özel demo alanında bulunan Axis Communication, ioSafe, Samsung ve Seagate firmalarının uzman ekiplerinden merak edilen ürünlere ve özelliklere yönelik bilgiler alabilme şansı yakaladılar. Yenilikçi ve kullanıcı ihtiyaçlarına özel olarak sunulan çözümlerine bir yenisini daha ekleyen Synology, DSM 6.1 sürümünde Seagate’in IronWolf Sağlık Yönetimi (IHM) teknolojisini kullanacağını da duyurdu.

Synology Hakkında:

2000 yılında kurulan Synology, Ağa Bağlı Depolama (NAS) alanında dünya lideri bir markadır. Tayvan kökenli Synology’nin sunduğu kapsamlı ürün ve servis portföyü, büyük kurumsal şirketlerin yanında KOBİ’lerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. 2004 yılında geliştirdiği NAS işletim sistemi DiskStation Manager’ın (DSM) tanıtımını yapan Synology, sezgisel ve kullanıcı dostu arayüze sahip bu işletim sistemiyle birlikte, NAS sistemlerinin karmaşık ve yönetilmesi zor sistemler olduğu yönündeki algının da kırılmasını sağlamış ve kişisel bulut hizmetlerinden daha fazla kişinin yararlanmasını mümkün kılmıştır. Synology, aynı zamanda NAS sistemini yüksek performanslı ve tüm servislerin bir arada barındırdığı bir sunucuya dönüştüren Package Center (Paket Merkezi) yaklaşımının da mimarıdır. DSM 6.1 sürümünün 2017’de yayınlanmasıyla birlikte Active Directory Server ile daha iyi BT verimliliği sağlanmaktadır. DSM 6.1, SMB sunucu ile kopyalama performansını artırırken, dosya optimizasyonunun, güvenilirliğin ve sürekli gelişimin önünü açmaktadır.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir