Aerobikçiler Aydın’lıları Büyüledi

  • Alptekin Çınar
  • 3 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa organize ettiği “Okullar Arası Genç, Yıldız ve Küçük Kızlar Step-Aerobik İl Birinciliği Yarışmaları” Efeler Atatürk Spor Salonunda yapılan müsabakalarla tamamlandı.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde Gençler, Yıldızlar ve Küçük Kızlar kategorilerinde gerçekleştirilen step-aerobik yarışmaları izleyenleri adeta büyüledi. Efeler Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen yarışmalarda hünerlerini sergileyen okul sporcularını aileleri, okul arkadaşları ve okul yönetimleri destek verdi.

Yarışmaları izleyen hakemlerin puanlamasıyla Küçük Kızlar kategorisinde 1’inci Mustafa Kiriş Ortaokulu, 2’nci Kuşadası Özel Ünal Naci Akdoğan Ortaokulu oldu. Yıldız kızlar kategorisinde ise 1’inci Bozdoğan Fatih Ortaokulu oldu. Büyük çekişmelere sahne olan Genç Kızlar kategorisinde Cumhuriyet Anadolu Lisesi şampiyon olurken Murat Hale Küçükoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci oldu.

Yarışmalar sonucunda derece elde eden takımlara Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kupa, sporculara da madalya ile başarı belgesi takdim edildi.

Türkiye Şampiyonasında Aydın’ı Temsil Edecekler

Genç kızlar kategorisinde 1’inci olan Cumhuriyet Anadolu Lisesi, yıldız kızlar kategorisinde 1’inci olan Bozdoğan Fatih Ortaokulu ve küçük kızlar kategorisinde 1’inci olan Mustafa Kiriş Ortaokulu 31 Mart – 01 Nisan 2018 tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecekler.

Geri «
İleri »