Diş Beyazlatma İşlemi 

  • Alptekin Çınar
  • 23 Ağustos 2022
  • Yorumlar Kapalı

Diş Beyazlatma İşlemi 

 

Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak insanlar arasında estetik açıdan oldukça büyük önem taşıyan bir konu olmaktadır. Daha beyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma işlemi son zamanlarda diş hekimleri tarafından sıklıkla uygulanan tedaviler arasında öne çıkmaktadır. Diş beyazlatma işlemi dişlerin yüzeyindeki gözenekli ve son katmanı olan mine yapısında oluşan renkli ve organik ya diğer maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemi olmaktadır.

 

 Diş Beyazlatma İşlemi Gerekli mi?

 

 Dişlerin görünümü dış görünüme önem veren kişiler için gerekli olmaktadır. Dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları psikolojik rahatsızlıklara dahi neden olabilecek kadar büyük bir konudur. Bitkisel yöntemler kullanılarak ev ortamında uygulanabilen doğal diş beyazlatma yöntemlerinin geçici olmasının yanı sıra diş hekimliğinde estetik ve diğer maddelerin gelişmesi sayesinde pek çok renk, şekil bozuklukları kolaylıkla çözümlenebilmesinde hizmet veren pendik diş doktoru doğru tercihtir.

 

 Evde Yapılan İşlemler Kalıcı mıdır?

 

 Evde yapılan karbonatla diş beyazlatma gibi birtakım uygulamalar mevcut olmaktadır. Ayrıca beyazlatıcı diş macunları ve diş beyazlatma kalemi gibi ürünlerin kullanımı gibi yöntemlerde tercih edilmektedir. Bu işlemlerin kalıcılığı konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak oldukça fazla ilerleme gösteren diş sararması ya da renk bozukluğu için evde yapılan uygulamalardan ziyade en kısa sürede diş hekimliği tarafından işlem uygulanması daha etkili hatta kesin sonuç vermektedir. Bu nedenle bu hizmeti almak adına hizmet veren klinik ise pendik diş doktoru olmaktadır. 

 

 Dişler Beyazlığını Neden Kaybeder?

 

 Dişlerin oluşum sürecinde meydana gelen yapısal bozukluklar başta olmak üzere çok fazla tüketilen çay ve kahve tüketimi, asitli içeceklerin çok fazla tercih edilmesi de diş beyazlığını kaybetmeye neden olmaktadır. Bunlar yanı sıra düzenli diş fırçalamaya gerekli özenin gösterilmemesi, düzenli ağız ve diş kontrolünün yapılmaması bu nedenler arasında yer almaktadır.

 

 Kimler Diş Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir?

 

 Diş ve diş eti rahatsızlığı mevcut olmayan herkes diş beyazlatma işlemini pendik diş doktoru tarafından yaptırabilir. Ağız içinde ilerleme gösteren çürükleri ve diş eti hastalığı olan hastalar içinse diş hekimleri tarafından uygulanacak olan tedaviler sonrası beyazlatma işlemini uygulama imkanı mevcut olmaktadır.

 

Geri «
İleri »