MİLAS OSB YE BÜYÜK TALEP

  • Alptekin Çınar
  • 1 Kasım 2012
  • 0

 Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, ilçede kurulma çalışmaları devam eden Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çalışmalarında 68 firmanın ön talepte bulunduğunu söyledi.

Enver Tuna, yaptığı açıklamada, Milas OSB’ye firmaların yoğun ilgisi olduğunu söyledi.

Yapımına 1996 yılında başlanılan Milas OSB’de alt yapı projelerinin onay aşamasına geldiğini bildiren Tuna, başlangıçta bin 100 dönümlük bir alan üzerine inşa edilmesinin planlanan OSB’de, 205 bin metrekarelik alanda 73 sanayi parseli oluşturulduğunu kaydetti.

Bunun için alt yapı projeleri ihalesinin yapıldığını, bakanlıkta tasdik aşamasında olduğunu anlatan Tuna, “Türkiye’nin birçok yerinde organize sanayi bölgeleri var. Muğla’da tek OSB bölgesi Milas’ta. İmarlı arsamız 411 bin metrekare olmasına rağmen şu anda 68 firma 516 bin metrekarelik alan için ön talepte bulundu. Bu da Türkiye’nin birçok yerinde OSB olmasına, ancak yatırımcı olmamasına rağmen burada yatırımcı olduğunu gösteriyor” dedi.

Yatırımcıların alt yapı projesi onaylanmadığı için fabrikalarını yapamadıklarını kaydeden Tuna, “Talepler Muğla’da, Milas’ta OSB’nin mutlaka olması gerektiğini gösteriyor. Projelerimiz onaylandıktan sonra alt yapıyı kısa sürede tamamlayacağız ve yerleri yatırımcılara sunacağız. Firma sahipleri bir yılda inşaata başlayacaklar ve 5 yıl içinde de fabrikayı tamamlamak zorundalar” diye konuştu.

Tuna, Milas’ta kurulacak olan OSB’de firmaların tekstil, makine imalatı, inşaat malzemeleri, gıda ve genel entegre tesis yapımı için ön talepte bulunduklarını anlatarak, yatırımlar yapıldığında bölgede 3 bin 500 ile 5 bin kişi arasında istihdam edilmesinin beklediğini kaydetti.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir