Rabia’dan Başkan’a Anlamlı Hediye

  • sokerehber
  • 22 Şubat 2018
  • Yorumlar Kapalı

Bedensel engelli Rabia Asrak, ayakları ile çizdiği Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ın karakalem portresini kendisine hediye etti.

Aydın’ın Efeler ilçesi Osman Yozgatlı Mahallesi’nde yaşayan 18 yaşındaki doğuştan bedensel engelli Rabia Asrak, ayakları ile yaptığı resimlerle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Ellerini kullanamayan Asrak, yarıyıl tatilini Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özkacan’ın karakalem portresi için ayırdı. Tatil boyunca çalışarak portreyi tamamlayan genç kız, ailesi ile birlikte Özakcan’ı ziyaret ederek portreyi hediye etti.

Başkan Özakcan’ın portresini büyük bir heyecanla yaptığını ifade eden Rabia Asrak, “Mesut amcayı çok seviyorum. Kendisine olan sevgimi ifade edebilmek adına, içinde emeğim olan bir hediye vermek istedim ve bu portreyi çizdim. Başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan portre için Asrak’a teşekkür ederek, “Rabia engeline rağmen çok güzel işler başaran bir kızımız. Kendisini beğeni ile takip ediyor, çizdiği birbirinden güzel resimler için kutluyorum.

Biz de Rabia’yı çok seviyoruz. Kendisine güzel ve anlamlı hediyesinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Geri «
İleri »