Söke Ak Parti’den 28 Şubat Açıklaması

  • sokerehber
  • 28 Şubat 2018
  • Yorumlar Kapalı

Söke Ak Parti yöneticileri 28 Şubat Postmodern Darbe girişiminin yıl dönümünde sabah namazından sonra bir açıklama yaptı.

Sabah namazının ardından Söke Hükümet Meydanına gelen İlçe Başkanı Fatih Gürer, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Aka ve Ak Partili İlçe Yöneticilerinin bir araya gelerek yaptığı açıklama şöyle;

Bugün 28 Şubat 2018

28 Şubat darbesinin üzerinden tam 21 yıl geçmiştir.

28 Şubat süreci Cumhuriyet tarihinde müslümanlara yönelik karalama kampanyalarının ve iftiraların aleni bir şekilde gerçekleştiği kirli bir dönem olarak tarihe geçmiştir. Sürgünlerin, yasakların, fişlemelerin vicdansızca uygulandığı acı bir dönemdir. Her yıl dönümünde keşke hiç yaşanmasaydı diyerek büyük bir üzüntüyle hatırladığımız 28 Şubat dönemi milletimizin kayıp yıllarıdır.

Neyse ki küstahça bir tavırla 28 şubat sürecinin bin yıl süreceğini iddia eden ve milli iradeyi hiçe sayan sermaye, medya, akademik, askeri, idari bürokratlardan oluşan darbeci yapılanmaya milletimiz son vermiştir.

Yakın zamanda yaşadığımız gezi olayları, 17-25 aralık darbe girişimleri, ardından 15 temmuz hain darbe girişimi ve bugün milletçe karşı karşıya kaldığımız uluslararası destekli terör saldırıları ve benzeri girişimlerle milli irade üzerinde üstünlük kurmak isteyen iç ve dış güçlerin hala var olduğunu açıkça ortadadır.

Halkımızı milli iradeyi vesayet altına alabilecek güç odakları karşısında birlik ve beraberliğimizi korumaya, daime güçlü bir dayanışma içinde olmaya davet ediyoruz.

biz kez daha ezilenlerin gür sesi suskun dünyanın hür sesi mazlumlara umut dertlilere çare olmaya kararlı olan yüce milletimizi yok saymak ve vatanımızı parçalamak isteyen iç ve dış düşmanlara karşı ilan ediyoruz ki

Asla başaramayacaksınız,
Milletimizi bölemeyeceksiniz,
Vatanımızı parçalayamayacaksınız
Devletimizi yıkamayacaksınız
Ezanlarımızı susturamayacaksınız
Bu ülkeye asla diz çöktüremeyeceksiniz
Bu halka asla boyunduruk vuramayacaksınız

Ak Parti Söke İlçe Teşkilatı olarak bu azim ve kararlılıkla 21. yıl dönümünde 28 Şubat postmodern darbesi olarak da adlandırılan bu vesayet dönemini tarih önünde lanetliyor, bu vesile ile 15 temmuz hain darbe girişiminde milli iradeyi korumak adına canını ortaya koyan şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyor gazilerimize de minnetlerimizi sunuyoruz

Geri «
İleri »