Zirveciler Ekodosd’a Konuk Oldu

  • Alptekin Çınar
  • 4 Ocak 2018
  • Yorumlar Kapalı

ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ KUŞADASI ŞUBESİ EKODOSD’UN KONUĞU OLDU

Düzenli olarak her 15 günde bir doğa yürüyüşleri gerçekleştiren Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Kuşadası Şubesi’nin doğaya duyarlı üyeleri EKODOSD’un konuğu oldu. Kulüp başkanı Halil ÖZER’in açılış konuşmasından sonra, EKODOSD’un Kuşadası ve diğer alanlarda yapmış olduğu çalışmalar görseller üzerinden anlatıldı. Kuşadası’nın sahip olduğu doğal değerler ve bunlara olan tehditler, korunduğu takdirde getireceği kazanımlar, gelecek nesillere ulaşması için yapılan çalışmalar anlatıldı.

Biyolojik Çeşitlilik açısından zengin türlere ev sahipliği yapan Aşağı Büyük Menderes Havzası’nda yapılan çalışmalar anlatılarak, bu bölgenin zenginlikleri ve yaşanan çevre sorunları aktarıldı. Yaban hayatı, nesli tehlike altındaki deniz canlıları ve kuşlarla ilgili bir sunum yapılarak, bölgede ki önemli türlere dikkat çekildi.

Yapılan sunumdan sonra, yönetmenliğini Yavuz PULLUKÇU’nun yaptığı LATMOS belgeselinin gösterimi yapıldı. Belgesel gösteriminden sonra LATMOS’la ilgili sorulan sorular, yönetmen Yavuz PULLUKÇU tarafından yanıtlandı. Sunum sonrasında kulüp başkanı Halil ÖZER tarafından Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü anısına hediye takdim edildi.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları kulübünün doğasever üyelerinin, doğaya çıkmalarının çok önemli olduğunu, bir çevre dedektifi gibi doğada yaşanan gelişmeleri, tahribatları, çevre sorunlarını gözlemlemelerinin, bu zenginliklerin korunmasını sağlayacağı ve sivil toplum örgütlerinin dayanışma içinde olmalarının doğaya önemli katkı yapacağı ve farkındalık yaratacağı söylendi.

Geri «
İleri »