• Anasayfa
  • >
  • Manşet
  • >
  • Kuşadası Belediyesi 2018’in İlk Toplantısını Yaptı

Kuşadası Belediyesi 2018’in İlk Toplantısını Yaptı

  • sokerehber
  • 4 Ocak 2018
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediye Meclisi, 2018 yılının ilk toplantısını yaptı. Toplantıda Kuşadası Merkez, Davutlar ve Güzelçamlı uygulama imar plan notları onaylanırken yeni yılda görev yapacak olan Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi de yapıldı.

Kuşadası Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi’nde yapıldı. Kuşadası Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2018 yılı boyunca da tatil yapmamasına karar verilen toplantıda Kuşadası Belediyesi Denetim Komisyonu üyeleri seçildi. Yapılan gizli oylama ile Denetim Komisyonu’nda Belediye Meclis üyelerinden Levent Öğren, Zekeriya Tünk, Cem Arslan, Faik Alp ve Ahmet Candan’ın yer almasına karar verildi. Belediye Meclisi toplantısında karara bağlanan bir diğer konu ise Kuşadası Merkez, Davutlar ve Güzelçamlı imar plan notları oldu. Toplantıda 1/1000 Ölçekli Kuşadası Uygulama Plan Notları, 1/1000 Ölçekli Güzelçamlı Uygulama Plan Notları ve Davutlar Uygulama Plan Notları onaylandı.

Kuşadası Belediye Meclisi’nde, Meclis Üyeleri Levent Öğren, Tufan Asrav ve Muzaffer Eryiğit tarafından sermayesinin tamamı Kuşadası Belediyesi’ne ait Arya Turistik Tesisleri A.Ş’nin sermayesinin güçlendirilmesine ilişkin verilen önerge de görüşüldü.

Öğren, Asrav ve Eryiğit tarafından verilen önergede, 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Kuşadası Belediyesi’nde 4734 Sayılı Kanun kapsamında hizmet satın alma yöntemi ile çalıştırılmakta bulunan işçilerin Arya Turistik Tesisleri A.Ş bünyesine geçecek olmasından ve Kesedağı mevkiinde yeni yatırımların öngörülmesinden dolayı, şirketin sermayesinin güçlendirilmesi ihtiyacının ortaya çıktığı belirtildi. Kuşadası Belediyesi’ne ait Davutlar Düğün Salonu, Spor Salonu ve park içerisinde bulunan kafeterya ile Kuşadası Belediyesi Mezbahasının kullanım ve işletme hakkının Arya Turistik Tesisleri A.Ş’ye sermaye olarak verilmesinin talep edildiği önerge Kuşadası Belediye Meclisi’nde kabul edildi.

Geri «
İleri »