Kuşadası’na 1.700 Kişilik Gemi Geldi

  • sokerehber
  • 10 Nisan 2018
  • Yorumlar Kapalı

Kruvaziyer turizminin önemli merkezlerinden Kuşadası’na Yunan bayraklı Celestyal Majesty kruvaziyer gemisiyle 1.700 yolcu geldi.

Kuşadası Ege Port Limanı’na yanaşan gemideki çoğunluğu Avrupa ve Amerikalı turistlerin bir kısmı Efes ve Meryem Ana’yı gezdi, bazı yolcularsa Kuşadası kent merkezinde alışveriş yapmayı tercih etti.

Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, Celestyal Majesty isimli kruvaziyer gemisinin ilçeye dördüncü seferini yaptığını söyledi.

Celestyal Majesty ile şimdiye kadar gerçekleştirilen 4 seferde 6 bin 800 turistin geldiğini belirten Güngör açıklamasının devamında “Celestyal Majesty kruvaziyer gemisi toplamda 9 sefer gerçekleştirecek. Bu gemiden sonra Celestyal Olympia ve Celestyal Cristal isimli Yunan bayraklı kruvaziyer gemileri sezon boyunca düzenli seferlerini gerçekleştirecek.

2018 yılında Kuşadası Ege Port Limanı’na 140 gemi seferiyle 120 bin yolcu günü birlik olarak giriş yapacak. 2018 yılında planlı gemilere ek olarak, dünyanın en büyük firmalarından Norwegian Cruise Line ve Royal Caribbean Cruises firmasına ait 2 gemiyle 2’şer sefer düzenlenecek.” ifadelerini kullandı

Geri «
İleri »