MAKEDON BAŞKAN !

  • Alptekin Çınar
  • 23 Aralık 2012
  • 0

 Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Üsküp’e bağlı Gorçe Petrov Belediye Meclisi tarafından fahri hemşeri ilan edildi.

“Kuşadası Tanıtım Günleri” için Makedonya’nın Başkenti Üsküp’e giden Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün’e, Kuşadası’nın kardeş kenti Gorçe Petrov tarafından Fahri Hemşerilik Beratı verildi.

Kardeş Kent Gorçe Petrov Belediyesi oybirliğiyle almış olduğu kararla iki kentin ve ülkenin yakınlaşması ve ilişkilerin gelişmesi için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün’ü Gorçe Petrov’un Fahri Hemşerisi ilan etti. Gorçe Petrov Belediye Meclis Üyelerinin, Sivil Toplum Örgütlerinin yöneticilerinin ve kalabalık bir davetli kitlesinin katıldığı törende konuşan Gorçe Petrov Belediye Başkanı Sokol Mitrovski Türkiye’nin önemine dikkat çekerek yeni Kurulan Makedonya cumhuriyetini ilk tanıyan ülkenin Türkiye olduğuna ve Makedonya’nın gelişimine büyük destek olduğuna değinerek ” O dönemde yapılanlar unutulur mu? Yeni kurulmuş cumhuriyetimize Türkiye’nin verdiği destek tarihimiz boyunca unutulmayacak ve her zaman hatırlanacaktır. Aynı şekilde göreve geldiği günden beri iki Kardeş Kent arasında sosyal, Kültürel ve ekonomik ilişkilerin geliştirmesi yönünde büyük destek veren değerli Meslektaşım M. Esat Altungün’ün çabaları da takdire şayandır. Bu çabalarına karşılık olarak Gorçe Petrov halkının kendisine layık gördüğü Fahri Hemşerilik Beratını ve Gorçe Petrov kentinin anahtarını takdim etmekten büyük onur ve kıvanç duyuyorum” dedi.

Oldukça duygulu anlar yaşanan törende konuşan M. Esat Altungün’ün sözlerine “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izlerini takip ederek bugün buralara geldik” diye başlaması uzun süre alkışlandı. Altungün, “Yüce Atatürk’ün yurtta sulh, Cihanda sulh ilkelerinin ışığında Kardeş Kentimizle olan ilişkilerimiz geliştirmeye çalışıyoruz. Biz siyasetçilerin yaşamında tarihe geçecek özel anlar sayılıdır. Aday olduğumuzda veya seçimleri kazandığımızda bu tarz tarifsiz duyguları yaşarız. İşte Bugün almış olduğum bu hemşerilik beratı da bu özel anlardan biridir. Gorçe Petrov Halkına beni bu onura layık gördükleri için şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra da iki kentin ve halkın kardeşliği ve gelişimi için elimden gelen tüm gayreti göstereceğime söz veriyorum” diye konuştu.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir