• Anasayfa
  • >
  • Manşet
  • >
  • Red Bull Reign’de şampiyon Kuşadası’nda belli oldu

Red Bull Reign’de şampiyon Kuşadası’nda belli oldu

  • sokerehber
  • 20 Ağustos 2018
  • Yorumlar Kapalı

Sokak basketbolu heyecanını yaşatmak için düzenlenen TBF 3×3 Red Bull Reign Basketbol Turu’nda Türkiye Finali, Kuşadası’nda gerçekleşti. Yaklaşık 5 bin kişinin takip ettiği Türkiye Finali’nde F.U.C.E’yi 15-11 yenen CBU İndas Teknoloji şampiyon oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Red Bull sponsorluğunda gerçekleştirdiği organizasyonu zirvede tamamlayan CBU İndas Teknoloji, Washington’daki Red Bull Reign Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek.

Son zamanlarda en çok ilgi gören sporlardan olan ve 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de girmeyi başaran 3×3 basketbolun Türkiye’deki en büyük organizasyonu TBF 3×3 Red Bull Reign Basketbol Turu’nda şampiyon belli oldu.

Kuşadası İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda gerçekleştirilen ve 12 takımın mücadele ettiği organizasyonda, rakiplerini bir bir geride bırakarak finalde F.U.C.E’yi 15-11 yenen Celal Bayar Üniversitesi İndas Teknoloji, Türkiye şampiyonu oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Red Bull sponsorluğunda gerçekleştirdiği organizasyonu şampiyon olarak tamamlayan CBU İndas Teknoloji, ülkemizi Washington’daki Red Bull Reign Dünya Finali’nde temsil edecek.

26 Mayıs’ta Adana’da start alan ve Mersin, Antalya, Dikili, İzmir, Ankara, Samsun, Bursa, İstanbul, Çanakkale’de yüzlerce takımın katılımıyla yapılan organizasyonun Türkiye Finali’nde Hababam Anatolia, CBU İndas Teknoloji, Sorun Baskonia, Los Barzos Baskonia, Hercules, Stingy, 30dan2, Sorun İstemiyorum, Airball, F.U.C.E, Ne Alakası Var ve Ayyıldız takımları yarıştı.

Kuşadası’nda TBF 3×3 Red Bull Reign Basketbol Turu’nu yaklaşık 5 bin basketbolsever takip etti.

Dünya Finali Washington’da

Tüm rakiplerini geçerek Türkiye’de birinci olan CBU İndas Teknoloji, Eylül’de ABD’nin başkenti Washington’ın ünlü Barry Farm Goodman sahasında düzenlenecek Red Bull Reign Dünya Finali’ne gitmeye hak kazandı. Geçtiğimiz sezon bu turnuvayı Hercules takımı şampiyon tamamlamış ve ABD’de ülkemizi temsil etmişti.

3×3 hakkında bilinmeyenler

Popüler basketboldan farklı olarak yarı saha ölçülerinde oynanan 3×3 basketbol, son yıllarda yapılan atılımlarla büyük bir izleyici kitlesine kavuştu. Basketbolun daha dinamik olan hali 3×3’te 3 oyunculu iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır. 3×3 Basketbol, uluslararası yarışma formatında ilk defa profesyonel bir şekilde 2010 yılında Singapur’da düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda (YOG) yer aldı ve sonrasında yıllık bazda düzenlenen 3×3 Dünya Turu ile kendine sağlam bir yer edindi. Sporun popülaritesi öyle bir arttı ki, 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de dahil edildi.

Geri «
İleri »