Genç Tasarımcılar Başarı Öykülerini Anlattı

  • sokerehber
  • 12 Şubat 2017
  • 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 7-10 Şubat tarihlerinde, bu yıl 11’nci kez düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı farklı etkinliklere sahne oluyor.  İzmir Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Dilek Süslüer, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği olarak İZFAŞ’ın fuar kapsamında kendilerine trend alanı oluşturma görevi verdiğini belirtuerek,  “Bu yılki fuar için 2018 trend alanını oluşturduk. Bu alanda workshoplar  ile üyemiz olan tasarımcıların eserlerini sunduk.  Dört gün süresince iki saat arayla tasarımcılar kendi workshoplarını paylaştılar. Tasarımcıların başarı öyküleri ve yaptıkları çalışmalar büyük ilgiyle karşılandı. . İZFAŞ’a bu fırsatı bize verdikleri için, Fuğa Mobilya’ya ise sponsorluğundan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Genç Tasarımcılar Eserlerini Sergiledi

Genç tasarımcıların ve güzel sanatlar bölümü öğrencilerinin yeteneklerini sergileme şansı bulduklarını söyleyen Süslüer, “Gerçekleştirdiğimiz etkinlik boyunca özellikle tasarımcı olmak isteyen genç arkadaşlar ve öğrenciler dört gün süresince buradaydılar. Ayrıca biz 8. Gelinlik yarışmasının da sponsoruyduk. Tasarımcıların koçluklarını yaptık ve herkese kendi modelini oluşturmasını sağladık. Tasarım alanında olmak bizi keyiflendirdi” diye konuştu.

Daha Kapsamlı Projelerde Yer Alacağız

Dilek süslüer, Fuğa Mobilya’nın workshop alanlarına mobilya vererek büyük katkı sağladığını söyleyerek, “Fuğa Mobilya etkinliğimize mobilya vererek destek oldu. Kendilerine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  Derneklerinin kurulalı 1 yıl olduğunu ve şu an 23 üyeleri bulunduğunu söyleyen Süslüer, “İlerleyen zamanlarda daha kapsamlı ve etkili projelerde yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Fuğa Mobilya’nın Misyonu Bu

İzmir Fuğa Mobilya Sahibi A. Kadir Alkışel, firma olarak sanat, eğitim ve girişimcilik alanlarına katkı sunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Fuğa mobilyanın sanata, eğitime ve girişimcilik alanlarına destek olmak gibi bir misyonu var. Elimizden geldiğince bu alanlarda farklı projelere destek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir