SOSYETİK KAÇAKÇILAR

  • sokerehber
  • 20 Kasım 2012
  • 0

 Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, geçen perşembe günü 4 ilde eş zamanlı düzenlediği insan kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 27 kişiden, 1’i Gürcistan uyruklu kadın olmak üzere toplam 26’sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 1 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Polis yabancı uyruklu kaçakların gece sürat teknesiyle Yunan adalarına sevk edilirken çektiği operasyon anının görüntülerini de gazetecilere dağıttı.

Muğla Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, insan kaçakçılarını, 9 ay süre süreyle teknik ve fiziki takibe aldı. Takibin ardından geçen perşembe günü saat 06.30 sıralarında, Muğla’nın Milas, Bodrum ve Marmaris ilçeleri ile İstanbul, İzmir ve Aydın’da eş zamanlı operasyonlarda, 1’i Gürcistan uyruklu kadın olmak üzere toplam 27 kişi gözaltına alındı. Operasyonda insan kaçakçılarının ağına düşen 331 de kaçak yakalandı. İşlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen 27 kişiden, 1’i Gürcistan uyruklu kadın olmak üzere 26’sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 1’i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıdı.

KAÇAKÇILIK KAMERADA

Polis ekipleri, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın desteğiyle Türk karasularında yapılan operasyonun görüntülerini gazetecilere dağıttı. Görüntülerde organizatörlerin gece sürat teknesiyle yabancı uyruklu kişileri Yunan adalarına sevk etmeye çalıştığı görüldü. Teknede bulunan bira şişeleri de dikkat çekti.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın