Milas İçme suyu Arıtma Tesisi Çalışmaları Devam Ediyor

  • sokerehber
  • 6 Şubat 2018
  • Yorumlar Kapalı

DSİ 21. (Aydın) Bölge Müdürlüğü olarak Milas İçme suyu Arıtma Tesisi Projesinde çalışmalar devam ediyor.

DSİ Muğla’ya yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerde ki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Akgedik Barajı’ndan alınacak 21.000 m^3/gün ham suyun arıtılarak Milas merkez ve Beçin Mahallelerine verilerek İçme suyu ihtiyacının karşılanmasını sağlayacak olan Milas İçme suyu Arıtma Tesisi işi kapsamında; giriş debimetre, izilosyan vana odası, havalandırma yapısı, çıkış debimetre, klor binası, filtre geri yıkama suyu tankı, manevra odası, makine bloğu, temiz su deposu, klor temas tankı, filtre geri yıkama suyu deposu yapılarının beton imalatları tamamlandı.

Isı merkezi, kimya binası, idare binası, belt filtre yapılarının beton imalatları ve tuğla duvar yapımı, hava körükleri yapısı beton imalatı %50 seviyesinde, çamur yoğunlaştırma tankı beton imalatı %30, ön ozon temas tankı beton imalatı %85, durultucu, hızlı kum filtre, boru galerisi beton imalatları %80 seviyesinde tamamlanmış olup, hızlı kum filtre nozul plakalar prefabrik beton dökümleri ise devam etmektedir.

Betonarme inşaatı biten yapıların temel drenaj rögar ve drenaj boruları döşenmesi binaların dolgu seviyesine kadar katran badana yapılması ve dolguların yapılması çalışmaları da ayrıca devam etmektedir. Tamamlandığında 98.505 kişiye hizmet verecek proje ile 2045 yılana kadarki yıllık 4 milyon 940 metreküp içme – kullanma suyu ihtiyacı karşılanmış olacak.

Fiziki Gerçekleşme Seviyesi: %70

Toplam Maliyeti: 18.745.000 TL.

Bitim Tarihi: 31.07.2018

Geri «
İleri »