500 Büyük Arasında Aydın’dan 3 Firma

  • Alptekin Çınar
  • 31 Mayıs 2022
  • Yorumlar Kapalı
Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu – 2021 Araştırmasına Göre AYDIN’dan 3 Firma Yer Aldı
Sanayinin check-up’ı olarak nitelenen, sanayi sektörü başta olmak üzere Türkiye ekonomisinin büyümesinden ihracatına, finansmandan yatırım iklimine kadar birçok alanda detaylı bilgiler içeren araştırmaya göre, “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde Aydın’dan 3 firma yer aldı.
Açıklanan verilere göre İSO İlk 500 içerisinde yer alan Aydın Sanayi Odası üyesi Zorlu Doğal Elektrik Üretimi A.Ş. 1.678.684.931 TL üretimden net satışlar gerçekleştirerek geçen yıla göre sıralamada 60 basamak gerileyerek listenin 296. sırasında yer aldı. Onu 1.529.763.045 TL ile üretimden net satışlar gerçekleştiren ve geçen yıla göre sıralamada 74 basamak yükseliş göstererek 321. sıraya yükselen Jantsa Jant San. ve Tic. A.Ş. , 1.239.170.625 TL ile üretimden net satışlar gerçekleştiren ve geçen yıla göre sıralamada 37 basamak yükseliş göstererek 399. sıraya yükselen Kaltun Madencilik Sanayi Nakliye ve Akaryakıt Ticaret A.Ş. takip etti.
AYSO Yönetim Kurulu Başkanı ŞAHİN, ilk 500’e giren 3 firma için gurur duyduklarını ifade ederek, ‘’ Bildiğiniz gibi Covid-19’a karşı uygulanan kısıtlamalar nedeniyle küresel ticaret ve ihracat açısından dünyamız son iki yıldır zor zamanlardan geçti. Günümüzde ise salgın için henüz “son buldu” denmese de etkileri çok şükür büyük ölçüde azaldı. İlimiz sanayicileri, birçok sektörün sıkıntılar yaşadığı bu zorlu salgın döneminde de çok daha hassas ve sorumlu davranarak üretimini devam ettirdi. Firmalarımızın tüm zorluklara rağmen üreterek yakaladıkları bu başarıyla gurur duyuyor, ülkemizin ekonomi, üretim ve istihdam gücüne sağladıkları katkıları çok önemli buluyoruz. İlimiz ekonomisine katkı sunarak göstermiş oldukları başarılı performanstan dolayı Odamız üyesi 3 sanayi kuruluşumuzu ve çalışanlarımızı yürekten kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.
Geri «
İleri »