AK PARTİ’Lİ ÖYÜŞ’TEN MHP’Lİ UZUNIRMAK’A KINAMA

  • sokerehber
  • 21 Şubat 2012
  • 0

– AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ SEMİHA ÖYÜŞ:

– “UZUNIRMAK, MUHALEFET ETMEK HAKKINI KÖTÜYE KULLANMIŞTIR”

– “SAYIN UZUNIRMAK’IN BAŞBAKANIMIZI BU TARZ DA ELEŞTİRMEK HAKKI DA DEĞİLDİR, HADDİ DE DEĞİLDİR; DERHAL ÖZÜR DİLEMELİDİR” AK Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, MHP’li Ali Uzunırmak’ın muhalefet hakkını kötüye kullandığını iddia ederek, “Sayın Uzunırmak’ın Başbakanımızı bu tarz da eleştirmek hakkı da değildir, haddi de değildir; derhal özür dilemelidir” dedi.

MHP Aydın Milletvekili ve TBMM Grup İdare Amiri Ali Uzunırmak’ın Nazilli’de bir toplantıda yaptığı konuşmaya değinen AK Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, “Bu konuşmayı tarihe not düşülecek ibretlik bir vesika olarak okumaktan hicap duyduğumu belirtmek isterim. Konuşması içerisinde Başbakanımıza yapmış olduğu hakaretamiz kelimeleri nefretle kınıyor ‘Kem söz sahibine aittir’ diyorum. Sayın Uzunırmak konuşmasının yine bir bölümünde ‘Devlet yönetmek meslek midir?’ diye sormuştur. Kendisine unuttuğu veya unutmak istediği gerçekleri hatırlatmak isterim, AK Parti yüce Türk milletinin oyları ile üçüncü defa iktidara gelmiştir. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da üçüncü defa Başbakanlığa layık görmüş ve ülke yönetimini kendisine gönül rahatlığıyla vermiştir. Milletimizin Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi, saygısı ve takdiri 2011 seçimlerinde sandıkta tezahür etmiştir” diye konuştu.

MHP’li Uzunırmak’ın gündeme gelmek için böyle bir konuşma yaptığını öne süren Öyüş, “Sayın Uzunırmak’ın bulunduğu ortamda ki atmosferi yükselmek için sarf etmiş olduğu talihsiz kelimeleri toplantıda bulunan hemşerilerimiz hoş karşılamamış ve kınamıştır. İktidarın olması kadar muhalefetin de olması demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Ancak muhalefet etmek hakaret etmek demek değildir. Uzunırmak, muhalefet etmek hakkını kötüye kullanmıştır. Aydın’ın aydın insanları yüksek görgü, nezaket ve eğitim düzeyine sahiptir. Aydın milletvekilleri olarak her platformda yaptığımız konuşmalar ve verdiğimiz yazılı veya yazısız demeçler bizleri ve mensubu olduğumuz kurumları bağlamaktadır. Bu bağlamda yaptığımız tüm konuşmalar ile hemşerilerimizi temsil ettiğimizi asla unutmamalı ve kurumlara zarar vermemeliyiz. Bu sorumluluk bilinci ile hareket etmek zorunda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isterim. Sayın Uzunırmak’ın Başbakanımızı bu tarz da eleştirmek hakkı da değildir, haddi de değildir; derhal özür dilemelidir” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın