AKP İL ÖRGÜTÜNDEN BASIN AÇIKLAMASI

  • sokerehber
  • 21 Eylül 2011
  • 0

AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI SADIK ATAY:
– “2014 YEREL SEÇİMLERİNDE HALKIMIZ EMANETİ AK PARTİ’YE GERİ VERECEKTİR”
AK Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, “2014 Yerel Seçimlerinde halkımız emaneti AK Parti’ye geri verecektir” dedi.
AK Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, düzenlediği basın toplantısıyla son dönemde Türkiye geneli ve Aydın yerelinde yaşanan olayları değerlendirdi. Menderes Park’ta gerçekleşen toplantıda Atay’a AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Demet Pilevneli, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Yanık ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.
AK Parti Aydın İl Teşkilatı’nda seçim ve kongre sürecinin devam ettiğine belirten İl Başkanı Sadık Atay, sürekli çalışma halinde olduklarını belirterek, “12 Haziran Genel Seçimleri’nden önce Şubat ayında yaptığımız açıklamada ‘AK Parti kadroları olarak Genel Seçimlerin hazırlıklarını önceden yaptık ve seçime hazırız. Bizim hedefimiz 2014 Yerel Seçimleri’ demiştik. Seçimlerden önce Aydın’ı ziyaret eden Sayın Başbakanımız Aydın’ımıza büyükşehir müjdesini verince çalışmalarımız farklı bir boyut kazandı. Bizde bu aşamadan sonra hedef büyüttük ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aydın’da belediyecilik anlamında eksiklikler var. Aydın Belediyesi AK Parti’nin icraatlarının üzerine hiç bir şey koyamadı. Yan kuruluşlarla vatandaşlarımızın duygularıyla oynanıyor. Çözüm bekleyen sorunlarla ilgili olarak bir şeyler yapılamıyor. Ama tüm yaşananları halkımız görüyor. İnanıyorum ki; 2014 Yerel Seçimlerinde halkımız emaneti AK Parti’ye geri verecektir” diye konuştu.

KONGRE SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Aydın AK Parti’de devam eden kongre süreci hakkında da bilgiler veren Sadık Atay, “2009 Yerel Seçimleri’nden 3 ay önce göreve geldi. O günlü birikim ve mevcut imkanlarımızla elimizden geleni yapmaya çalıştık. Ankara’ya çağrılmamızın ardından Sayın Başbakanımızın da onayı ve yapılan kongreyle göreve devam ettik. Bu süreçte koordinatör milletvekillerimizin gözetimi altına 13 ilçeye atama yapıldı. 2011 Genel Seçimlerinde 2007’ye göre Aydın genelindeki oy oranımızı yüzde 29’dan yüzde 36’lara çıkardık. 17 ilçe teşkilatımızdan oyunu sabit tutan veya azaltan yok. Hepsi de oylarını belli oranlarda artırdı. Eylül ayı itibariyle kongre sürecimiz başladı ve belirlenen takvim doğrultusunda devam ediyor. Şuan delege seçimleri yapılıyor. 31 Aralık ile Şubat 2012 arasında ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız. Kadın ve Gençlik Kolları teşkilatlarımızdaki ilçe ve il kongre çalışmalarını da devam ediyor. Bu süreçlerin tamamlanmasının ardından Mayıs sonu Haziran gibi il kongremizi yapacağız. AK Parti olarak Aydın’da önemli bir başarı yakaladık ancak bunu yeterli görmüyoruz. Teşkilatlarımız uyum içerisinde çalışmalarını sürdürüyor” şeklinde konuştu.
Aydın’da yaşanan imar sorunları ve Çevre Yolu projesiyle ilgili olarak kendisine yöneltilen soruyu cevaplandıran Atay, şu cevabı verdi: “Aydın Belediyesi, yaşanan sorunları kişisel sorunlara çözüm bularak ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bu şekilde sorunlara kalıcı bir çözüm bulamayız. Aydın’da yaşanan sorunları tamamen ortadan kaldıracak Revizyon İmar Planı çalışması yapılması lazım. Bu 5-6 ay sürecek bir kolay bir değil. En az 2-3 yıl sürecek kapsamlı bir çalışma gerekiyor. Önemli olan bir şehri yıkıp yeniden yapmak değildir. 2-3 bin yıllık olan mevcut alanları yeni yapılarla bütünleştirebilmektir. Aydın’ın sorunlarına ancak bu şekilde çözüm bulunabilecektir”

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın