ALTERNATİF KUTLAMA

  • sokerehber
  • 28 Ekim 2012
  • 0

Cumhuriyet Mahallesi Demokrasi meydanı ilk kez bir kutlamaya ev sahipliği yaptı. Meydan düzenlemesinde CHP Gençlik Kolları’nın hazırladığı pankartlar dikkat çekti. Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Söke İlçe Teşkilatı, İşçi Partisi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Söke Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Söke Şubesi ilçenin Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Törene Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi ve eşi Zümrüt Özekmeçi, CHP 22. dönem Milletvekili Mehmet Semerci, siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk konuşmayı Söke CHP İlçe Başkan Vekili Mehmet Arif Ceylan yaptı. Uzun bir süredir yavaş yavaş, alıştıra alıştıra Cumhuriyet değer ve kazanımlarının birer birer yok dilmeye çalışıldığını söyleyen Mehmet Arif Ceylan; “Varlıklarını Cumhuriyete borçlu olanların, demokratik parlamenter cumhuriyet rejimini yok etmeye çalışmalarını anlamak mümkün değildir” dedi. Cumhuriyete ihanet etmenin Anadolu’ya ihanet etmek olduğunu ifade eden Mehmet Arif Ceylan; “Anadolu insanı olarak bizlerin görevi özgürlüğümüz, bağımsızlığımız ve egemenliğimiz için Cumhuriyetimizi ayakta tutmaktır” dedi.

Mehmet Arif Ceylan’ın konuşmasının ardından Gençliğe Hitabe, Gençlerin Ata’ya cevabı okunurken, ADD Söke Şube Başkanı Cafer Şahin ve ÇYDD Söke Şube Başkanı Meliha Özkesici’de birer konuşma yaptı.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın