ARTIK SÖKE’NİN DE MR’I OLACAK

  • sokerehber
  • 28 Eylül 2011
  • 0

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nde MR cihazı bulunmadığı için hastaların başta Aydın olmak üzere değişik illere sevk edildiği Söke’de MR (Manyetik Rezonans) cihazı için müjde başhekim Uzm. Dr. Kasım Çetin’den geldi.
Uzun zamandır Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine MR kazandırılması için hastane yönetiminin yaptığı mücadele olumlu sonuçlandı. İhalesi tamamlanan MR cihazının acil servis yanında zemin katta hizmet vereceği öğrenilirken, cihazı kuracak firma ile sözleşme imzalandı. MR cihazının kurulacağı alanda tadilat çalışmaları başlatılırken Söke Devlet Hastanesi’nde hizmet verecek olan MR cihazının Türkiye’ye giren en yüksek teknolojik özelliklere sahip ilk MR cihazı olduğu öğrenildi.
Söke’de eksikliği her zaman hissedilen MR cihazının hizmet vermesiyle hastaların Aydın’a taşınarak zaman kaybetmeleri sona ererken Başhekim Uzm. Dr. Kasım Çetin; “MR’ın hizmete girmesiyle sadece Söke değil, Selçuk, Kuşadası ve Didim ilçe ve beldelerinden hastalara hizmet vereceğiz. Bizim planlamamıza rağmen en geç kasım ayı sonunda MR hizmeti vereceğimizi tahmin ediyorum” dedi.Levent Tuncer

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın