Atatürk Mahallesindeki Yol Yapım İşleri 50 Bin m2’ye Ulaştı

  • sokerehber
  • 7 Ağustos 2018
  • Yorumlar Kapalı

SÖKE BELEDİYESİ’NİN ATATÜRK MAHALLESİ’NDE YOL YENİLEME HAMLESİ DEVAM EDİYOR

– ATATÜRK MAHALLESİ’NDE YOL YENİLEME 50 BİN M2’YE ULAŞTI

Söke’nin Atatürk Mahallesi’nde yol yenileme hamlesi devam ediyor. Söke Belediyesi’nin tüm Söke genelinde eş zamanlı yapılan çalışmalarla devam ettiği yol yenileme hamlesinden Atatürk Mahallesi de hak ettiği hizmeti alıyor.

“ATATÜRK MAHALLESİ’NDE 50 BİN M2 YOL YENİLENDİ”

2016 yılında 40 Bin metrekare yol yenileme çalışması yapılan Atatürk Mahallesi’nde 2017 yılında 2 Bin 700 metrekare yol yenilemesi yapılırken; 2018 yılının ilk 7 ayında 7 Bin 300 metrekare yol yenilemesi yapıldı. Bu anlamda Atatürk Mahallesi’nde Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ile başlayan yol yenileme hamlesinde toplam 50 Bin metrekareye ulaşıldı.

Söke Belediyesi Şantiye ekiplerince 2018 yılı çalışma döneminde şu ana kadar Gürgen, Hanımeli, Fesleğen, Erguvan, Çimen, Günlük, Ihlamur Sokaklardaki çalışmalar tamamlandı. Katipoğlu Sokak’ta ise çalışma devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre Atatürk Mahallesi’nde Kamacı, Kızılcık, Seven, Selvi, Servet, Yayla, Tepe, Tınaz, Gönül, Çığlık, Çankırı ve Mehmet Ali Kocabıyık Sokaklar planlamada yer alıyor.

“SÖKE BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARINDAN MEMNUNUZ”

Söke Belediyesi tarafından mahallesinde yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini ve memnuniyetini dile getiren Atatürk Mahalle Muhtarı Zeki Acet; “Öncelikle mahallemizde yapılan cumartesi pazaryeri çok güzel oldu. Sadece mahallemde değil, tüm Söke genelindeki parke yol çalışmaları hızla yapılıyor ve çok da güzel oluyor. Söke Belediyesi’ne başta Başkanımız Süleyman Toyran olmak üzere, tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. Geniş ölçüde mahallesinde Söke Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde yol sıkıntısı kalmadığını belirten Muhtar Zeki Acet; “Planlamada olan yerlerimiz var, buralarda da çalışmalar tamamlanacak. Tamamen bittikten sonra mükemmel, modern bir mahalle olacak. Genel olarak düşündüğümüzde Söke modernleşecek” dedi.

“PARKE OLMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Yol yapımında parkenin tercih edilmesini de özellikle önemsediğini belirten Atatürk Mahalle Muhtarı Zeki Acet; “Yıllar öncesinde sokak aralarından asfaltın kaldırılmasını talep etmiştim. Çünkü yağışların toprak altına inmesi çok önemli. Bu anlamda geçmişte belediye başkanlarına tavsiye ve talep yazılarım var. Söke Belediyesi’nin Söke genelinde uyguladığı parke taşı yol yenilemesini destekliyorum” diye konuştu.

Geri «
İleri »