AYDIN BELEDİYESİNDEN 12.000 KİŞİYE İFTAR

  • sokerehber
  • 5 Ağustos 2011
  • 0

 Aydın Belediyesi bu senede Ramazan ayı süresince mahallelerde kurduğu iftar sofralarında Aydınlıları buluşturmaya devam ederken, mahallelerdeki iftar sofralarına giden Başkan Özlem Çerçioğlu, yemek kaplarının başına geçip yemekleri kendi elleriyle dağıttı. Vatandaşlarla birlikte orucunu açan Başkan Çerçioğlu, ramazan boyunca günde 12 bin kişiye yemek verdiklerini söyledi.
Aydın Belediyesi her Ramazan ayında olduğu gibi bu ramazanda da şehrin beş ayrı noktasında kurduğu iftar sofralarıyla vatandaşları doyuruyor. Kemer, TOKİ, Zafer, Ilıcabaşı, Osman Yozgatlı ve Ata mahallelerinde kurulan iftar sofralarına akın eden vatandaşlar günlük dört çeşit yemek veriliyor. Diğer yandan evlere de yemek dağıtımı yapan Aydın Belediyesi’nin günlük 12 bin kişiye sıcak yemek verdiği öğrenildi.
Dün akşam Kemer iftar sofrasının kurulduğu Kemer Meydanı’na gelen Başkan Özlem Çerçioğlu, vatandaşlarla tek tek görüşüp sorunlarını dinledi. Ardından iftar vaktinin yaklaşmasıyla yemek kaplarının başına geçen Başkan Çerçioğlu, kendi elleriyle vatandaşlara yemek dağıttı.

RAMAZAN’DA 12 BİN KİŞİYE YEMEK VERİYORUZ”
Ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşların arasında orucunu açan Başkan Çerçioğlu, “Bildiğiniz gibi daha önceki yıllarda da Aydın’da farklı noktalarda ramazan sofraları kurduk. Bu yılda aynı şekilde devam ediyoruz. Bugün de Kemer’de yaşayan Aydınlı vatandaşlarımızla beraber birlikteyiz. Ramazan ayının güzelliklerini hep berber yaşıyoruz. Günde ortalama 6 bin kişiye iftar sofralarında, yaklaşık 6-7 bin kişinin de Ramazan ayında evlerine yemek götürüyoruz. Bütün Aydınlıların, tüm Müslümanların mübarek ramazan ayını kutluyorum. Ülkemize sevgi barış hoşgörü getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın