AYDIN CADDESİ YENİLENİYOR

  • sokerehber
  • 7 Kasım 2012
  • 0

Söke’nin çehresini değiştirecek prestij projelerinden biri olarak nitelendirilen Aydın Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı Yenileme Projesi hız kazandı. 

Söke’de devam eden Aydın Caddesi projesinde yeni düzenleme ile otopark cepleri yer alıyor. Araçlar sadece kendilerine ayrılan ceplere park edebilecek. Yayaların daha rahat hareket etmesine imkan verecek düzenlemede özellikle caddenin okullar bölgesi olması nedeniyle yaya geçitleri ve toplu taşıma yolcu duraklarına ayrıca özen gösteriliyor. Otopark cep düzenlemeleri ile yaya kaldırımlarının geniş tutulduğu Aydın Caddesi’nde orta refüj 80 cm genişliğe düşürülecek. Böylelikle yolun iki yakasında (gidiş-geliş çift yön) 6’şar metre iki aracın yan yana geçişine imkan sağlanacak.

Aydın Caddesi yenileme projesinde engelli vatandaşlar da unutulmuyor. Görme ve fiziksel engelli vatandaşlar için öngörülen çalışmalarda yapılacak. Cadde düzenlemesinde engelli vatandaşlar için yönlendirme taşları, rampalar, yürüme izli taşlar yer alacak. Aydın Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı Yenileme projesi kapsamında peyzaj ve ağaçlandırma düzeni de yeniden ele alınıyor. Farklı ve modern bir konseptin uygulanacağı projede sulama sistemi otomatik olacak. Aydın Caddesi’nde kaldırım düzenleme çalışmaları ile birlikte otomatik sulama sistemi kurulum çalışmaları da eş zamanlı yürütülüyor.

Projenin en can alıcı noktalarından olan Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi ile Söke modern bir kent meydanına kavuşacak. Süs havuzları, gölgelendirme ekipmanları ve su perdesi gibi zengin görselliğe sahip olacak Cumhuriyet Meydanı’nda tören alanı da yeni ve daha kullanışlı hale getirilecek.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın