AYDIN İL GENEL MECLİSİNDEN ENGELLİLERE DESTEK

  • Alptekin Çınar
  • 8 Temmuz 2011
  • 0

Aydın İl Genel Meclisi, engelli öğrencilere eğitim veren Kuşadası Engelleriler Köyü’ne maddi destek sağlanmasını kararlaştırdı.
Kuşadası ve çevre il ve ilçelerde yaşayan engelli çocuklara eğitim öğretim hizmeti veren Kuşadası Engelliler Köyü’ne maddi destek verilmesi yönünde verilen önerge Aydın İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantılarında ele alındı.
Önergeyle ilgili hazırlanan Plan Bütçe Komisyonu raporunu hakkında bilgiler veren Komisyon Başkanı Orhan Korkmaz, daha önce mecliste Kuşadası Engelliler Köyü’ne her yıl ekonomik yardım yapma kararı alındığını anımsattı. 2011 yılında Aydın İl Özel İdaresi’nce Kuşadası Engelliler Köyü’ne ne gibi yardım yapılabileceği araştırdıklarını belirten Korkmaz, “İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli Sosyal Hizmetler Uzmanı Veli Yalçın ile bu konuda görüştük. Kendisinden alınan bilgiler doğrultusunda Kuşadası Engelliler Köyü’nün hiçbir kuruma bağlı olmadığı, sadece gönüllülerden oluşan bir hizmet kurumu olduğunu öğrendik. Fakat buranın yardım ve destek alınabilmesi için devlete bağlı İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne yada başka bir kuruma bağlanması gerektiği ifade edildi. Bunun için de Kuşadası Kaymakamlığı’na bir yazı yazıldığı ve yazının henüz cevabının gelmediğini öğrendik. Komisyon olarak buraya yardım edilebileceğimizi fakat bunun yasal bir gerekçesinin olması gerektiği düşünüyoruz. Bunun için Kuşadası Köylere Hizmet Götürme Birliği vasıtasıyla her yıl bütçenin yeterliliği ölçüsünde belli oranlarda ekonomik anlamda destek sağlanabileceğine karar verilmiştir. Ayrıca uygun bir zamanda tüm İl Genel Meclisi üyelerinin katılabileceği bir gezi düzenlenmesi uygun olacağı düşünülmüştür” dedi.
Kuşadası Engelliler Köyü’ne maddi destek verilmesi yönünde hazırlanan Plan Bütçe Komisyonu raporunun okunmasının ardından yapılan oylamada Engelliler Köyüne destek sağlanması oy birliği ile karara bağalandı.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir