AYDIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PERVİN TÖRE SÖKE’DEYDİ

  • sokerehber
  • 22 Şubat 2012
  • 0

LEVENT TUNCER-AYDIN (İHA)- Aydın ilinin ilk kadın Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre Söke’de çeşitli ziyaret ve toplantılara katıldı. Sabah saatlerinde Söke İlçesine gelen İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ilk olarak Söke İlçe Kaymakamlığı’nı ziyaret etti. İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer’i makamında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Müdürlüğü olarak yapılması hedeflenen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Aydın ili ve ilçelerinde eğitim kalitesi ve düzeyini artıracaklarını inandığını belirten Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim sisteminde köklü yeniliklere imza attığını ve hedeflerin kararlılıkla uygulandığını söyledi. Geleceğin Türkiye’si ve geleceğin dünyasına yön vermek üzere çalışmaların yapıldığına dikkat çeken Pervin Töre, il ve ilçelerde bulunan kurum ve kuruluşlarla el birliği içinde çalışmalar yapacaklarını söyledi. Fatih Projesi gibi projelerin Milli Eğitimin geleceğe taşınması için çok önemli olduğuna vurgu yapan Pervin Töre, “Bu tür projeler ülke geneline yayıldıkça ve geliştikçe eğitime heyecan katacak, büyük katkı sağlayacak” dedi.

“PUAN SİSTEMİ YANINDA BAŞKA KRİTERLER DE OLMALI”

Eğitimin önemine değinen ve Eğitim hizmetlerinin daha kaliteli verilebilmesi için İlçe Kaymakamlığı olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, bundan sonrada kendilerine düşen görevi yapmaya devam edeceklerini söyledi. Milli Eğitim bünyesinde yönetici atamalarına dikkat çeken İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer; puan sistemine göre yapılan yönetici atamalarının bazen yetersiz kalabildiğini, puan sisteminin yanında başka kriterlerinde göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetici atamaları ile ilgili de çalışmalarının olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Atamalarda performansın etkili olacağı sistem üzerinde çalışılıyor. Puan yerine performans odaklı atamaların önümüzdeki dönemde yapılması planlanıyor” dedi.

OKUL YÖNETİCİLERİ VE ÖĞRETMENLERLE DE BİR ARAYA GELDİ

Aydın il Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre İlçe kaymakamlığı ziyareti sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yönetimi, okul müdürleri ve öğretmenlerin katıldığı toplantıya katıldı. 

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın