AYDIN VE SÖKEDE UYUŞTURUCU OPERASYONU

  • Alptekin Çınar
  • 18 Temmuz 2011
  • 0

Aydın merkez, Söke ve Kuşadası ilçelerinde uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 14 şüpheliden 11’i tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre; Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Söke ve Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin birlikte yapmış oldukları çalışma sonucunda Söke ve civar ilçelerde uyuşturucu madde imal eden, ticaretini ve satıcılığını yapan kişilere yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda 12 şüpheli şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelilerin evlerinde ve işyerlerinde; 61 gram esrar maddesi, 108 adet satışa hazır fişek halinde esrar maddesi, 164 kök dişi hint kenevir bitkisi, 1 adet ruhsatsız tabanca, 12 adet 7.65 çapında fişek, 3 adet 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet kapsamında bıçak, 3 adet extacy hap elde edildi.
Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 10’u tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2 şüpheli şahıs da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında daha önceden yakalanmış olan 3 şahsın tutukluluk halleri halen devam ettiği tespit edildi.

İSTANBUL’DAN AYDIN’A UYUŞTURUCU SEVKİ
Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yürütülen uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında düzenlene bir operasyonda ise 2 şüphelinin İstanbul’dan Aydın’a extacy olarak bilinen uyuşturucu hap getirerek piyasaya sürecekleri tespit edildi. Uyuşturucu madde ile birlikte Aydın’a gelen şüpheliler Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yakalandı.
Şahısların üzerlerinde ve ikametinde yapılan aramalarda 878 adet extacy uyuşturucu hap, 11,5 gram esrar maddesi ele geçirildi. “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 1’i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken; diğer şüpheli ise tutuklanarak cezaevine konuldu. Olaylarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir