AYDINDA CİNAYET

  • sokerehber
  • 18 Mayıs 2012
  • 0

 Aydın’da bir üniversite öğrencisi, evinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Genç üniversitelinin ölümünün ardından ortaya atılan çelişkili ifadeler akılları karıştırdı. 

Olay, bugün saat 13.00 sıralarında Aydın’ın Güzelhisar Mahallesinde bir evde meydana geldi. Söz konusu apartmanın dördüncü katının balkonundan yardım çığlıkları duyan vatandaşlar ve çevre esnafı eve girdiklerinde yerde kanlar içinde yatmakta olan Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Veteriner Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Tamer Uzun ile karşılaştı. Vatandaşların ihbarı üzerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, karnına aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan Uzun’u yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtaramadı.

112 ekiplerinin evden ayrılmasının ardından polis çevrede geniş çaplı araştırma başlattı. Uzun’un ev arkadaşı Murat Ç. ve bir başka kişinin görgü tanığı olarak ifadesine başvuruldu. Aydın’da kuaförlük yapan Murat Ç, öğle saatlerinde yanına bir arkadaşını alarak evine geldiğini ve merdivenlerden çıkarken bağırma sesleri duyduğunu iddia etti. Evin kapısını zorlayarak açmaya çalıştığını beyan eden Murat Ç., bu sırada içeriden çıkan ve daha önce tanımadığı bir kişinin kendisine çarparak uzaklaştığını ileri sürdü.

Murat Ç. ve diğer görgü tanığı olduğunu iddia eden şahsın ifadesi üzerine bölgede geniş çaplı araştırma yapan polis ekipleri, verilen eşkale benzer bir şüpheliyi bulamadı.

Olayın farklı yönlerden incelenmesi için hayatını kaybeden Tamer Uzun’un ev arkadaşı Murat Ç. ile olayı gördüğünü ileri süren ve kimliği açıklanmayan diğer arkadaşı karakola götürüldü. Görgü tanıklarının ifadelerine de başvuran polis, evden kaçan şahıs olup olmadığı yönünde çelişkili ifadeler olması üzerine görgü tanıklarını çapraz sorguya aldı.


ARKADAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU


Evinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden ADÜ Veteriner Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Tamer Uzun’un ölüm haberi okuluna çabuk ulaştı. Acı haberi alır almaz Uzun’un yaşadığı eve gelen arkadaşları, gözyaşlarına boğuldu. Sinir krizi geçiren bayan öğrencileri, diğer arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Olay yeri inceleme ve Cumhuriyet Savcısının incelemelerinin ardından Uzun’un cesedi otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın