AYDINDAN VAN’A 3 TIR

  • sokerehber
  • 26 Ekim 2011
  • 0

Aydın Belediyesi öncülüğünde Van depreminde zarar görenler için başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardımlar Van’a gönderildi. Bir günde bir tır doldurup deprem bölgesine gönderilmesi için kampanya başlatılırken, Aydınlıların duyarlılığı sayesinde bir günde 3 tır doldurulup törenle yola çıkarıldı.
Aydın Belediyesi önceki gün, Van’da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından depremde mağdur olmuş vatandaşlar için yardım kampanyası başlatmıştı. Bir günde toplanacak yardımlar için bir tırın yola çıkacağı duyurulmasıyla Aydınlılar adeta seferberlik başlattı.
Belediyenin kurduğu yardım toplama noktalarına Aydınlılar bir günde 3 tır dolusu yardım yaptılar. Dün akşam saatlerinde toplanan yardımlar tırlara yüklenerek törenle uğurlandılar.
Atatürk Meydanı’ndan yola çıkan tırların uğurlama törenine Aydın Valisi Kerem Al, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Ticaret Odası Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yapılan yardımların daha çok battaniyeden oluştuğunu dikkat çeken Başkan Çerçioğlu, özellikle kış şartları düşünülerek battaniye ve tüplü soba yardımlarının yapılmasını istediklerini ve vatandaşların buna özen gösterdiğini belirtti. Deprem bölgesine ilk olarak bir tır yardım göndermeyi hedeflediklerini kaydeden Başkan Çerçioğlu, “Fakat vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde biz bir değil, bu gece 3 turu birden yola çıkarıyoruz. İnşallah gönderdiğimiz yardımlar en kısa sürede yerine ulaşır ve bir yaraya merhem olur. Aydın Belediyesi olarak başlattığımız bu yardım ile Van’daki vatandaşlarımızın sıkıntısına bir nebze olsun destek olmak istedik” dedi.
İlk üç tırın yola çıkmasının ardından yardım kampanyasının devam edeceğini açıklayan Başkan Çerçioğlu, yardımlar geldikçe Aydın’dan Van’a yardım göndermeye devam edeceklerini açıkladı.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın