AYDINLI ÖĞRENCİLER ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ

  • sokerehber
  • 22 Ekim 2011
  • 0

Aydın’da faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından organize edilen Şehitlere saygı, teröre tepki” yürüyüşü, büyük ilgi gördü. Yürüyüşe başta öğrenciler olmak üzere toplumun çeşitli kesimleri ve sevil toplum örgütlerinden binlerce kişi katıldı.
Yürüyüş için İstasyon Meydanı’nda toplanan kalabalık grup ellerindeki Türk Bayrakları, pankart ve Atatürk posterleriyle Adanan Menderes Bulvarı güzergahından Yeni Dörtyol Kavşağı’na kadar ilerleyerek daha sonra aynı güzergahtan geri dönerek yürüyüşlerini Cumhuriyet Meydanı’nda sonlandırdı. Güzergah boyunca ‘Aydın uyuma, şehidine sahip çık’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Her Türk asker doğar”, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Türk’üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz’ sloganları eşliğinde hain saldırıyı gerçekleştiren bölücü terör örgütünü lanetleyen öğrencilere evlerini balkonundan elerlindeki Türk Bayraklarını sallayan vatandaşlarda destek verdi.
Yaklaşık 5 kilometre süren yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı önünde toplanan binlerce kişilik kalabalık, Atatürk ve şehitleri için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra sessizce dağıldı.

Geri «
İleri »

Bir cevap yazın